Zůstatky BTC na burzách dosáhly 4letého minima, končí medvědí trh?

Počet mincí, které se nejméně rok nepohnuly, naznačují, že akumulace je u konce – něco, co tradičně doprovází konec medvědích trhů. Bitcoin (BTC) už možná začíná svůj nový makro uptrend, pokud se tedy historické zvyky „hodl“ opakují.

To byl závěr výzkumu nejnovějších dat pokrývajících množství nabídky BTC, která od července 2022 po dobu jednoho roku nebo déle spí.

Metriky naznačují, že medvědí trh skončil

Podle nezávislého analytika Milese Johala se formace „zaobleného vrcholu“ v „hodled“ BTC právě dokončuje. Jakmile se tak stane, cena by měla reagovat – stejně jako při mnoha příležitostech předtím.

Klíčem je bitcoinová metrika HODL Waves, která rozděluje nabídku podle toho, kdy se každý Bitcoin naposledy pohnul. Johalův doprovodný graf ukazuje, že čím větší je podíl celkové nabídky, která se alespoň rok nemění, tím blíže je BTC/USD makro dnu.

Důležitější však je, že zpomalení jednoleté vlny HODL – což naznačuje, že se akumulace zklidňuje – následované začátkem obratu vždy přišlo na začátku nového dlouhodobého trendu růstu ceny BTC.

Tento fenomén grafu „zaobleného vrcholu“ je tedy ostře sledován jako potenciální zdroj naděje. V komentářích Johal tvrdil, že málokdo věnoval pozornost HODL Waves.

Image
Zdroj: Miles Johal/ Twitter

Zůstatky na burzách jsou na nejnižší úrovni od roku 2018

Data od analytické společnosti Glassnode mezitím zdůraznila pokračující trend odchodu BTC z burz. BTC ve směnných peněženkách nyní tvoří pouze 12,6 % celkové nabídky, což je pokles o 4,6 % celkové nabídky od krachu v březnu 2020, poznamenali zaměstnanci.

Z hlediska BTC je to nyní 2,4 milionu BTC ve srovnání s 3,15 milionu BTC v březnu 2020. Toto číslo je nejnižší od července 2018.

Image
BTC zůstatek na burzách. Zdroj: Glassnode

Originální článek Zůstatky BTC na burzách dosáhly 4letého minima, končí medvědí trh? pochází z webu CryptoSvet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *