Zipmex a jeho smutný příběh má pokračování

Kolaps a následný bankrot krypto fondu Three Arrows Capital před několika týdny s sebou stahuje do záhuby stále další a další krypto společnosti. Pád 3AC také velmi otřásl sektorem kryptoměn v Singapuru, jindy ambiciózním a dle některých měřítek i největším v Asii a Tichomoří. A právě v Singapuru má své sídlo společnost Zipmex, která se stala zatím poslední obětí globálního poklesu kryptoměn. Jak se dál vyvíjí její příběh poté co oznámila pozastavení výběrů a co se stalo s údajným “spasitelem” společnosti se dozvíte v tomto článku.

Hořký konec Zipmex?

Hlavní činností společnost Zipmex, působící v Singapuru, Thajsku, Indonésii a Austrálii, je obchodování s kryptoměnami a poskytování investičních služeb. Postupem času se ze společnosti stal velký krypto hráč pro dané oblasti, čemuž je teď nejspíše konec. Zipmex je zatím poslední z těchto velkých hráčů, kteří se dostali do existenčních potíží po silném výprodeji na trzích způsobené kolapsem dvou spárovaných tokenů Luna a TerraUSD.

Společnost před dvěma týdny oznámila, že pozastavuje možnost výběrů. O pár dní později obnovila výběry z peněženky Trade a následně se ihned vyrojily informace, že společnosti byla nabídnuta pomoc od blíže nespecifikované investiční společnosti. Společnost intenzivně pracovala na řešení své expozice ve výši 53 milionů dolarů krypto věřitelům Celsius a Babel Finance. Nyní však Zipmex uvedl, že podal žádost na ochranu před věřiteli u soudu v Singapuru a její právní zástupci podali celkem pět žádostí o moratoria a zákaz soudního řízení proti společnosti po dobu až šesti měsíců.

“Thajská Komise pro cenné papíry a burzy spolupracuje s orgány činnými v trestním řízení, aby prozkoumala potenciální ztráty mezi veřejností poté, co Zipmex dočasně pozastavil výběry.” uvedla komise.

Originální článek Zipmex a jeho smutný příběh má pokračování pochází z webu CryptoSvet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *