Zakladatel Seznamu, Ivo Lukačovič, kritizuje kryptoměny – proto volte tyto s reálným využitím

Již několik měsíců se celý krypto průmysl ocitá v období tzv. kryptozimy, která stále ne a ne skončit. Během tohoto období jsme svědky nejen bankrotů velkých a významných krypto společností, ale také obrovského propadu ceny kryptoměn. Jedním z těch nejviditelnějších a zároveň nejdiskutovanějších je propad ceny bitcoinu. V porovnání se svým maximem se cena bitcoinu propadla již více než o 70 %, což mnohým investorům pořádně zkomplikovalo život. Není tak divu, že ve veřejném prostoru téma okolo kryptoměn vzbuzuje silnou vlnu emocí a rovněž vznikají nové diskuse na toto téma. Do jedné z těchto diskusí se zapojil i zakladatel Seznam.cz a jeden z nejbohatších Čechů Ivo Lukačovič. Co si o kryptoměnách myslí? A existují nějaké jiné alternativy, do kterých se vyplatí v současné době investovat? To se dozvíte v tomto článku.

Ivo Lukačovič o kryptoměnách

S pádem ceny bitcoinu se na sociálních sítích stále častěji objevují kritické komentáře odsuzující kryptoměny. Jedním z těch, kteří se na toto téma nebojí reagovat a nahlas říct svůj názor, je i majitel Seznam.cz Ivo Lukačovič. Lukačovič zareagoval na svém Twitteru na článek, který uváděl, že většina investorů do nejznámější kryptoměny bitcoin prodělala.

„Když koupíte bitcoin za 16 tisíc dolarů, vydělat můžete pouze tehdy, když se vám podaří najít někoho, kdo si myslí, že má daleko vyšší cenu než 16 tisíc dolarů.“ napsal Lukačovič na Twitter.

Podle Lukačoviče se v případě bitcoinu jedná o Ponziho schéma, což je název pro tzv. pyramidové podnikání. Základní premisa tohoto podnikání je, že zisky zainteresovaných investorů plynou hlavně z toho, že přivedou další nové lidi, kteří následně do projektu vloží své peníze. Takovýto systém však se po čase zhroutí jako domeček z karet, protože neprodukuje žádnou reálnou hodnotu.

Ivo Lukačovič se již dlouhodobě vymezuje proti kryptu. Jako hlavní důvody toho, proč do kryptoměn a nezaměnitelných tokenů nikdy neinvestoval, uvedl agresivní chování kryptoměnové komunity, nízkou valuaci, environmentální dopady a hrozbu regulace.

2 alternativy, do kterých je možné nyní investovat

Dash 2 Trade

Jednou ze zajímavých kryptoměn, do které je možné v současné době investovat je D2T. D2T je nativní token pohánějící platformu Dash 2 Trade. Tato platforma je odlišná tím, že byla vytvořena obchodníky pro obchodníky. Díky tomu poskytuje obchodníkům všechny důležité funkce, které jim mohou výrazně pomoci při jejich rozhodnutích. Těmito funkcemi jsou například API, analýzy v reálném čase, ICO nebo upozornění na předprodeje. A právě i díky těmto funkcím se mu začalo přezdívat  “kryptoměnový Bloomberg terminál”.

Vývoj 3. fáze předprodeje tokenu D2T
Vývoj 3. fáze předprodeje tokenu D2T

Platforma Dash 2 Trade nabízí svůj token D2T v předprodeji za výhodnější cenu. Tento předprodej byl mnohými obchodníky a analytiky označen za jeden z nejlepších letošního podzimu. Rovněž u projektu odhadují, že by mohl dosáhnout až 50násobného zisku. Předprodej tokenu D2T se nachází ve své třetí fázi, ve které je možné token koupit za cenu 0,053 USDT. Projekt již získal více než 6,9 milionu dolarů.

Zúčastnit se předprodeje

IMPT.io

Další zajímavý projekt, tentokrát ze zcela jiného soudku, je projekt IMPT.io, který je zaměřen na životní prostředí. Konkrétně se zabývá bojem proti globálnímu oteplování a znečišťování životního prostředí. IMPT.io nabízí investorům možnost nakupovat a obchodovat s uhlíkovými kredity, a také podporovat vybrané projekty ekologické udržitelnosti po celém světě. Tento nápad oslovil již více než 10 tisíc společností, které se rozhodly s IMPT.io navázat partnerství. Nejznámějšími společnostmi, které tak učinily, jsou Microsoft, Amazon či Netflix.

Vývoj 2. fáze předprodeje tokenu IMPT
Vývoj 2. fáze předprodeje tokenu IMPT

Nativním tokenem platformy je token IMPT, který mají možnost teď investoři koupit v předprodeji. Předprodej je ve své druhé fázi, ve které je cena stanovena na 0,023 USDT. V předprodeji projekt do dnešního dne zatím získal přes 13 milionů dolarů.

Zúčastnit se předprodeje

Originální článek Zakladatel Seznamu, Ivo Lukačovič, kritizuje kryptoměny – proto volte tyto s reálným využitím pochází z webu CryptoSvet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *