Yat, startup, který investuje ve velkém do emoji a NFT

Existuje ještě vůbec někdo, kdo by neznal či nikdy nepoužil emoji? Asi ne. Dnešní zrychlená doba, kdy i psaní krátkých zpráv je pro mnohé časově náročné, se emoji jeví jako skvělý způsob pro vyjádření emocí za pomoci jednoho smajlíka. Právě na tomto předpokladu byl založen nový startup. Jak startup využil emoji k nastartování svého byznysu se dozvíte v tomto článku.

Yat vsází na celebrity

Emoji dlouhou dobu využívali lidé pro rychlé a snadné vyjádření svých emocí v textových zprávách. Tento fenomén se teď rozhodl jeden startup dotáhnout k dokonalosti a zároveň ho zpeněžit a postavit na něm svůj byznys. Tímto startupem je Yat. Společnost stojí za novým typem online indentity “yats”, což je jedinečná kombinace emoji, které fungují jako vlastní identita, doména, uživatelské jméno, NFT, prostě vše v jednom.

Hlavní předností yats je, že umožňuje uživatelům vlastnit svou vlastní online identitu a to nezávisle na společnostech jako jsou Google či Meta. Uživatelé si mohou vybrat od jednomístné až po pětimístnou kombinaci, která stojí od čtyř dolarů do stovek tisíc dolarů. Cena se odvíjí od délky kombinace – čím kratší kombinace, tím je cena vyšší. Společnost kromě již výše zmíněného také vytváří neuvěřitelné nové nástroje pro tvůrce a sběratele Web3.

Společnost funguje od loňského února a od té doby prodala již 160 tisíc yatů za celkem 20 milionů dolarů. Nejvyšší cena, za kterou byl yat prodán, činila 425 tisíc dolarů a jednalo se o jednoznakové emoji. Stejně jako NFT přitahuje i emoji řadu známých osobností, které chtějí do společnosti investovat. Mezi tyto celebrity se řadí rapper a skladatel Mack Maine, The Roots, Lil Wayne či Blockchain Capital.

Originální článek Yat, startup, který investuje ve velkém do emoji a NFT pochází z webu CryptoSvet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *