WisdomTree a její kvartální výsledky hospodaření

Máme za sebou první půlrok roku 2022, a tak začínají některé společnosti bilancovat a srovnávat své základní ukazatele s daty za minulá období. Nejinak je tomu i u společnosti WisdomTree. Zlomila společnost prokletí období krypto zimy, nebo je na tom ještě hůře, než v roce minulém? To se dozvíte v tomto článku.

WisdomTree a trochu čísel

Společnost WisdomTree Investments, Inc. vznikla v roce 2006 a její hlavní myšlenkou je vytvořit lepší způsob investování. Jedná se o newyorský fond obchodovaný na burze a sponzora a správce aktiv obchodovaných produktů na burze. Své první ETF spustila v roce 2006 a stala se tak jedním z hlavních poskytovatelů ETF ve Spojených státech. Společnost je kótovaná na burze Nasdaq a poskytuje krypto investiční nástroje. Naposledy se jednalo o produkty obchodované na burze sledující SOL společnosti Solana, DOT a Cardano společnosti Polkadot. Společnost byla také jedna z mnoha, která se pokoušela uvést se na seznam spotového bitcoinového burzovně obchodovaného fondu v USA.

Co se týče dat společnosti tak z nich vyplývá, že v Q2 spravovala kryptoaktiva v průměrné hodnotě 265 milionů dolarů, což je pokles o 12 % oproti stejnému období loňského roku, kdy spravovala kryptoaktiva ve výši 300 milionů dolarů. Ve srovnání Q1 a Q2 letošního roku se jedná o pokles 22 %, protože v Q1 výše kryptoaktiv činila 324 milionů dolarů. Toto snížení během tří měsíců bylo způsobeno prudkým poklesem na trzích, kdy bitcoin v červnu klesl o 37 %.

WisdomTree na konci čtvrtletí spravovala celkem aktiva v hodnotě 74,3 miliard dolarů. Správce aktiv vykázal čtvrtletní čistý zisk ve výši 8 milionů dolarů. To je však pokles o 55 % v porovnání s rokem 2021. Nutno ale podotknout, že v Q1 letošního roku společnost evidovala ztrátu 10,3 milionu dolarů. Proto zveřejněné výsledky bere jako pozitivní s přihlédnutím na vývoj trhu.

Originální článek WisdomTree a její kvartální výsledky hospodaření pochází z webu CryptoSvet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *