Vznikne ETF, které umožní obchodovat proti bitcoinu

Pokles nejznámější kryptoměny bitcoin o více než 70 % sebou, možná překvapivě, přináší možnosti zisku. Jedná se o tzv. shortování, které je prováděno v rámci spekulativních obchodů, obvykle na CFD kontraktech. ETF fond od společnosti ProShares by měl investorům umožňovat právě tento způsob obchodování, čímž by se měly zhodnocovat peníze díky spekulativním prodejům bitcoinu. Jaké jsou podrobnosti vzniku tohoto fondu se dočtete v tomto článku.

Spekulativní ETF fond

ETF fond od společnosti ProShares s názvem ProShares Short Bitcoin Strategy ETF, by měl klientům umožňovat profitovat na současném medvědím trhu. Tato společnost se již jednou ve světě kryptoměn proslavila, protože jako první spustila ETF fond na bitcoinové futures na americké půdě. Fond bude spuštěn pod tickerem BITI a od invesotrů se bude vybírat roční poplatek 0,95 % ze zůstatku na obchodním účtu. Ke spuštění se vyjádřila i sama společnost.

„BITI je navržena tak, aby řešila problém získání krátké expozice vůči bitcoinu, která může být pro mnoho investorů jinak obtížná a drahá.“

BITI je navržena tak, aby poskytovala inverzní výkon indexu S&P CME Bitcoin Futures Index. BITI získá expozici prostřednictvím bitcoinových futures a obchodů na burze v New Yorku. Společnost očekává velký zájem investorů, protože se jedná o jediný ETF, který nabízí tuto službu a který je zajištěn samotnou NYSE. O výhodách BITI hovořil i generální ředitel společnosti Michael Sapir.

“BITI poskytuje investorům, kteří věří, že cena bitcoinu klesne, s příležitostí potenciálně profitovat nebo zajistit své kryptoměny.”

Originální článek Vznikne ETF, které umožní obchodovat proti bitcoinu pochází z webu CryptoSvet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *