Vývojáři meme coinu Teddy Doge provedli “soft rug pull”

Kryptoměnový mem Teddy Doge (TEDDY), vytvořený na síti BNB, utrpěl rug pull. Podle bezpečnostní firmy PeckShiel se za víkend vyprázdnily peněženky TEDDY spojené s vývojáři za více než 4,5 milionu dolarů.

Soft rug pull Teddy Doge

Podle analýzy PeckShield směnily TEDDY za tisíce zabalených BNB, což je ekvivalent BNB vydaný na Ethereu. Vše nasvědčuje tomu, že skupina provedla výměnu s cílem prodat tokeny, ale bez upoutání pozornosti.

Společnost definovala podvod jako „soft rug pull“. Tedy útok, který nezpůsobil náhlý pokles hodnoty kryptoměny. Vývojáři se zjevně zamýšleli pohybovat diskrétně, aby se vyhnuli panice a podezření.

V tomto smyslu vývojáři také neprovedli žádné zásadní změny v kódu. Místo toho raději vzali TEDDY z obecného účtu a rozdělili je na několik částí. Prodeje pak prováděli postupně, aby nevzbudili pozornost.

Po výměně svých aktiv za zabalené BNB PeckShield uvedl, že adresy provedly řadu dalších operací. Výsledkem bylo, že vývojáři získali více než 10 000 v původních BNB a také 2 miliony dolarů ve stablecoinu BUSD.

Po převedení prostředků vývojáři poslali všechny peníze na Binance pomalými převody. Není jasné, kolik se jim podařilo prodat. Snadný rug pull byl způsoben skutečností, že vývojáři kontrolovali pool likvidity projektu. Díky tomu měli přístup k tokenům a provedli celou operaci, odčerpali část likvidity a získali kontrolu nad tokeny.

Peckshield také zjistil, že TeddyDoge by mohl souviset s Half Pizza, platformou Binance Smart Chain (BSC), která se popisuje jako decentralizovaná odměňující autonomní komunita (DRAC).

V decentralizovaných financích (DeFi) jsou „rug pully“ podvody, kdy vývojáři dělají legitimní práci na blockchainu a poté odčerpávají zásoby likvidity projektu, čímž v podstatě „vytahují kobereček“ od investorů a způsobují prudký pokles hodnoty aktiv.

Obecně se rug pully vyskytují u nových projektů, jejichž účel není příliš jasný nebo prostě neexistuje. Kryptoměny meme nebo kryptoměny inspirované slavnými díly – jako je token SQUID inspirovaný sérií Hra na oliheň – jsou hlavními příklady tohoto typu podvodu.

Originální článek Vývojáři meme coinu Teddy Doge provedli “soft rug pull” pochází z webu CryptoSvet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *