Vyhledávání fráze „Bitcoin je mrtvý“ raketově stoupá, bitcoinové nekrology letos zaznamenaly 15 úmrtí

Podle seznamu bitcoinových nekrológů Bitcoin v roce 2022 zemřel již 15krát a poslední nekrolog napsaný o smrti Bitcoinu byl z 18. června v nedávném prohlášení, které říká: „Bitcoin Will Not Recover.“ Zajímavé je, že data Google Trends ukazují, že hledaný výraz “Bitcoin je mrtvý“ tento týden podle odhadů dosáhne svého historického maxima.

Staré rčení „Bitcoin je mrtvý“ se vrací k životu

V poslední době jste možná slyšeli frázi „Bitcoin je mrtvý“ nebo Bitcoin is dead. Velké množství lidí skutečně věří, že Bitcoin je mrtvý, zatímco mnozí věří, že krypto aktivum je budoucností peněz. Poslední dva týdny byly pro tuto kryptoměnu hrozné, protože ceny klesly na minimum 17 593 dolarů za minci.

Analytická společnost Glassnode ukazuje, že ztráty za poslední tři dny byly masivní. „Poslední tři po sobě jdoucí dny byly největší realizovanou ztrátou denominovanou v USD v bitcoinové historii,“ uvedl Glassnode . “Ztráty BTC přes 7,325 miliardy dolarů byly způsobeny investory utrácejícími coiny, které byly nashromážděny za vyšší ceny.”

Image
zdroj: Twitter

Mezitím, před dvěma dny, seznam bitcoinových nekrológů hostovaný na 99bitcoins.com naznačuje, že Bitcoin zaznamenal 15. úmrtí v tomto roce. Nekrolog sepsal prostřednictvím Twitteru ekonom a podporovatel zlata Peter Schiff, který si vždy myslel, že Bitcoin je bezcenný, a několikrát řekl, že cena BTC směřuje k nule. Schiffův nedávný bitcoinový nekrolog nazvaný „Bitcoin Will Not Recover“ říká, že současný krach kryptoměn je jen začátek. Schiff v nekrologním prohlášení říká:

Dlouhodobí držitelé Bitcoinu se nebojí, protože již dříve prošli 73% poklesem. Předchozí poklesy však nezahrnovaly ani zdaleka celkovou tržní hodnotu ztracenou během tohoto poklesu, ani nezahrnovaly masivní páku. Tento krach právě začíná. Bitcoin se nevzpamatuje.

Odhaduje se, že vyhledávání fráze podle odhadů tento týden výrazně poroste

Peter Schiffově se minulý týden podělil o jeho názor na BTC, když řekl, že „potřeba zastánců kryptoměn prodat Bitcoin k zaplacení účtů se bude jen zvyšovat, jak se recese prohlubuje“. Údaje Google Trends ukazují, že došlo k obrovskému množství vyhledávání „bitcoin is dead“ a očekává se, že tento týden datové skóre GT pro tuto  frázi dosáhne historického maxima na 100.

ggfdddjjk

Naposledy GT data ukázala, že hledaná fráze dosáhla vysokých hodnot během fiaska s blockchainem Terra a v týdnu od 8. do 14. května dosáhla hledaná fráze „bitcoin is dead“ 38 ze 100. Zatím podle počtu bitcoinových nekrológů, který naleznete na 99bitcoins.com, seznam roku 2022 překonává roky 2020, 2012, 2011 a 2010.

V roce 2021 bylo zaznamenáno přibližně 47 nekrologů a v roce 2020 pouze 14. Nejnižší počet úmrtí byl v roce 2010 s jediným nekrologem s názvem „Proč Bitcoin nemůže být měnou“, který byl zveřejněn 15. prosince toho roku. Podle seznamu bitcoinových nekrológů k dnešnímu dni Bitcoin zemřel 455krát.

Originální článek Vyhledávání fráze „Bitcoin je mrtvý“ raketově stoupá, bitcoinové nekrology letos zaznamenaly 15 úmrtí pochází z webu CryptoSvet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *