Voyager Digital dostal varování týkající se jeho “falešných a zavádějících” tvrzení

V poslední době se poměrně často v médiích objevují informace ohledně společnosti Voyager Digital. Probíhající soudní proces, nevyplacené vklady věřitelů to vše už asi nikoho příliš nepřekvapí. Koncem týdne však přišli američtí bankovní regulátoři s další zajímavou zprávou týkající se Voyager. Co regulátorům vadí a chystají nějaké další kroky proti společnosti to se dozvíte v tomto článku.

Voyager dostal varování

Společnost vyhlásila začátkem tohoto července bankrot podle kapitoly 11,  nedlouho poté co svým uživatelům pozastavila možnost provádět transakce na své platformě. Pomyslným hřebíčkem do rakve byl pro společnost pád a následný bankrot krypto hedgeového fondu Three Arrows Capital, jenž nebyl schopen dostát svým závazkům mimo jiné i vůči Voyager.

Koncem týdne zaslaly Federální rezervní systém a Federální společnost pro pojištění vkladů (FDIC) dopis společnosti, ve kterém nastínily své obavy týkající se některých výroků a tvrzení společnosti. V dopise uvádějí, že Voyager nepravdivě tvrdil, že jsou společnost a finanční prostředky jeho klientů pojištěny FDIC a že byli klienti pojištěni pro případ bankrotu společnosti vládní korporací. Společnost má sice jeden vkladový účet pojištěný FDCI v New Yorku u Metropolitní komerční banky, ale toto krytí se nevztahuje na klienty společnosti. Na základě výše zmíněných informací požadují, aby společnost odstranila veškeré materiály, kde jsou uvedeny tyto nepravdivé informace.

“Zdá se, že prohlášení byla pravděpodobně uvedena v omyl a spoléhali se na ně klienti, kteří vložili své prostředky do společnosti a nemají okamžitý přístup ke svým prostředkům,” uvedli mimo jiné regulátoři v dopise.

Originální článek Voyager Digital dostal varování týkající se jeho “falešných a zavádějících” tvrzení pochází z webu CryptoSvet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *