Velké instituce prodaly od května BTC za 5.5 milardy dolarů

Tento týden Tesla, společnost vyrábějící elektromobily vlastněná miliardářem Elonem Muskem, prodala asi 75 % všech BTC, které vlastní, v hodnotě 936 milionů dolarů. Společnost však v tom nebyla sama.

Podle nedávného průzkumu analytické firmy Arcane Research prodaly velké instituce od května letošního roku celkem 236 237 BTC, což odpovídá více než 5.5 miliardám dolarů.

Velké společnosti prodaly BTC za miliardy dolarů

Podle analytika Arcane Ventle Lundeho se většina tohoto čísla týká toho, co nazval „nucené prodeje“.

„236 237 BTC. Toto je známé prodané množství BTC od 10. května velkými institucemi. Většina prodejů souvisí s nuceným prodejem a některé ne.“

Jak můžete vidět v grafu výše, Luna Foundation Guard (LFG) byla společností, která prodala nejvíce BTC: 80 393 BTC. Následuje Tela s 29 060 prodanými BTC.

Jak analytik vysvětlil, celkový počet 236 237 BTC pochází z velkých institucionálních explozí a dalších velkých známých výprodejů zaznamenaných v posledních několika měsících. Toto číslo však nezohledňuje další přirozenou kapitulaci a zajišťovací aktivity, ke kterým obecně dochází během medvědích trhů.

Všechno to začalo Do Kwonem a kolapsem sítě Terra

Podle Ventlea Lunda vše začalo Do Kwonem, spoluzakladatelem sítě Terra.

„Když LFG dosáhla svého původního cíle rezerv ve výši 3 miliard USD v BTC, trvalo 5 dní, než byla parita UST v troskách, a rezerva 80 000 BTC byla prodána v zoufalém pokusu zachránit paritu. LUNA se zhroutila, což vedlo k nákaze a většímu tlaku ze strany prodeje,“ vysvětlil.

Zdroj: Arcane Research

Poté se trhy propadly a veřejní těžaři museli v květnu začít prodávat své držby BTC. Celkem za ten měsíc prodali 4 456 BTC. Přibližně ve stejnou dobu Tesla prodala 75 % svých držených BTC za průměrnou cenu 32 209 USD, s malou ztrátou.

Následující měsíc, 12. června, Celsius přestal fungovat a začaly se objevovat zvěsti o kolapsu 3AC. V důsledku toho došlo k novému prodeji.

“Uprostřed nákazy Luna → 3AC a Celsia došlo k masivnímu prodeji 24 510 BTC kanadským Purpose ETF, což vytvořilo ještě větší prodejní tlak na trhu.”

V červnu prodali veřejní těžaři BTC dalších 14 600 BTC.

Zdroj: Arcane Research

Navzdory tomu analytik věří, že to nejhorší je za námi:

„Kapitola 11, normalizace cen stETH/ETH a pomalý růst zaznamenaný v posledním týdnu mi říkají, že nákaza se řeší. Čekají nás méně nejisté časy,“ uzavřel.

Originální článek Velké instituce prodaly od května BTC za 5.5 milardy dolarů pochází z webu CryptoSvet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *