V krypto průmyslu se zrodila zajímavá spolupráce

Dalo by se říci, že už se v krypto průmyslu nedá nic moc nového vytvořit či objevit. Opak je ale pravdou. Tento týden se vynořila zpráva o navázání spolupráce mezi dvěma společnostmi, z níž jedna je nováčkem v tomto odvětví. O jakou spolupráci se jedná, se dozvíte v tomto článku.

Krypto a spolupráce

Společnost BlackRock Inc. oznámila, že zahájila spolupráci s Coinbase Global Inc., a to z důvodu usnadnění institucionálním investorům správu a obchodování s bitcoiny. BlackRock se tak jako největší světový správce aktiv nyní dostane i na trh s kryptoměnami. Tímto krokem ještě o něco více BlackRock prohlubuje zapojení tradičních finančních hráčů Wall Street do kryptoměn a s nimi souvisejících technologií.

Špičkoví klienti BlackRock budou moci používat svůj systém správy investic Aladdin k dohledu nad svou expozicí vůči bitcoinu spolu s dalšími aktivy portfolia, jako jsou akcie a dluhopisy, a k usnadnění financování a obchodování na burze Coinbase. Zaměření partnerství s Coinbase, největší americkou platformou pro obchodování s kryptoměnami, bude zpočátku na Bitcoin,” stojí v prohlášení BlackRock.

Akcie společnosti Coinbase tento týden vzrostly o 15 % na 92,61 dolarů. Partnerství s BlackRock tak Coinbase poskytuje určitou úlevu, protože i přes zaznamenaný růst akcií tento týden si celkově letos moc dobře nevedly. Od začátku letošního roku do dnešního dne ztratily více než dvě třetiny své hodnoty.

Originální článek V krypto průmyslu se zrodila zajímavá spolupráce pochází z webu CryptoSvet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *