V Číne přibývají platformy NFT zběsilým tempem

V Číně NFT stále čekají na regulac. Navzdory zákazu používání kryptoměn v loňském roce neexistuje žádný zákon, který by zakazoval obchodování s NFT. Čínská vláda ale varuje před riziky při investování.

V Číně skokově přibývají platfromy NFT

Nedávná data ukazují, že počet sběratelských obchodních platforem NFT se znásobuje. Za pouhé 4 měsíce se počet digitálních platforem rozrostl na více než 500. V únoru to bylo něco málo přes 100.

Podle zprávy zveřejněné místními novinami je nárůst počtu obchodních platforem NFT odůvodněn nárůstem popularity těchto aktiv. Giganti jako Tencent a Alibaba si zaregistrovali několik ochranných známek pro projekty NFT, což dobře odráží jejich popularitu.

Čínská vláda se však růstu tohoto trhu nadále obává. Vládní agentury varují před vysokou mírou spekulací, které zvyšují rizika pro investory.

Kromě toho se NFT staly také způsobem, jak se lidé mohou digitálně vyjádřit během přísných čínských lockdownů vyvolaných COVID-19. Obyvatelé Šanghaje uvedli na tržišti Opensea v květnu, kdy vrcholila uzamčení, stovky NFT.

Proto mnoho velkých společností začalo nabízet NFT na svém vlastním blockchainu s obchodováním v místní fiat měně.

Vláda vydává více varování…ticho před zákazem?

Po zákazu obchodování a držení kryptoměn v Číně se platformy NFT staly předmětem mnoha varování finančních institucí a úřadů.

V dubnu tohoto roku vydaly China Banking Association, China Internet Finance Association a Securities Association of China společné prohlášení varující veřejnost před „skrytými riziky“ investování do nezaměnitelných tokenů neboli NFT.

V oznámení zahájily tyto tři asociace iniciativy pro inovace v krypto a blockchainovém sektoru zaměřené na NFT, a také „rozhodně omezují trend financování a sekuritizace NFT“ s cílem snížit rizika spojená s nezákonnými aktivitami.

“Žádáme spotřebitele, aby vytvořili správné koncepty, zvýšili své povědomí o vlastní obraně, vědomě odolávali spekulacím s NFT, byli ostražití a vyhýbali se nezákonným finančním aktivitám souvisejícím s NFT a účinně chránili vlastní majetek. “Pokud jsou zjištěny relevantní nezákonné činnosti, musí být včas nahlášeny příslušným oddělením.”

Originální článek V Číne přibývají platformy NFT zběsilým tempem pochází z webu CryptoSvet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *