Terraform Labs čelí hromadné žalobě za údajný prodej neregistrovaných cenných papírů

Zatímco většina digitálních aktiv krypto ekonomiky tento měsíc zaznamenala výrazné zisky, Luna 2.0 ekosystému Terra Classic stagnuje, protože za posledních 30 dní ztratila 24,37 % oproti Bitcoinu. LUNA klesla o 89,8 % oproti historickému maximu tokenu před dvěma měsíci. Navíc informátor Fatman odhalil, že oběti kolapsu Terra podaly hromadnou žalobu na Terraform Labs, Do Kwona a Nicholase Platiase.

Fatman se připojil k hromadné žalobě proti Terra, aby „spravedlnost mohla nabrat svůj kurz“

Dne 26. července sdílel informátor Fatman ( @Fatmanterra na Twitteru) odkaz na přihlášení pro investory, kteří byli finančně postiženi kolapsem Terra v polovině května. Případem se zabývá soudní společnost Scott+Scott a mezi obžalovanými jsou Terraform Labs (TFL), Nicholas Platias a Do Kwon, a mnoho dalších…

Fatman pochválil Do Kwonovu intelekt, ale poznamenal, že spoluzakladatel Terra jej nevyužil k ničemu dobrému. „Namísto toho, aby využil svého génia k dobru, vytvořil schéma tak přesvědčivé, že to vedlo nejen ke krachu tisíců investorů, ale také některých velkých fondů, které byly oklamány. Fatman dodal:

Připojím se k hromadné žalobě podané v USA mezinárodní advokátní kanceláře Scott+Scott. Připravujeme akce i v jiné jurisdikci. Požadujeme spravedlivý proces, abychom odhalili všechna provinění TFL a Do Kwona, aby spravedlnost mohla nabrat svůj směr.

Zatímco se účastníci hromadné žaloby připravují na případ proti TFL, token Luna 2.0 projektu s názvem LUNA si nevede tak dobře jako většina kryptoměn. LUNA od minulého měsíce ztratila 24,37 % vůči Bitcoinu a 9,62 % vůči americkému dolaru ve stejném časovém rámci. Z 13 099 existujících kryptocoinů je LUNA na 148. místě s tržní kapitalizací 261,63 milionů dolarů. Od historického maxima LUNA 28. května, kdy dosáhla 18,87 USD za jednotku, LUNA ztratila 89,8 % v USD.

Celková uzamčená hodnota (TVL) společnosti LUNA ve světě decentralizovaných financí (defi) je 26,88 milionů dolarů, něco přes 12 milionů dolarů je stále drženo v protokolech defi v řetězci Terra Classic.

Jihokorejští policisté vyšetřují TFL, Shina a Kwona. Hrubý překlad článku podrobně popisuje, že „prokurátor také zmínil možnost spolupráce s Interpolem na vydání Do Kwona“.

Hromadná žaloba zveřejněná společností Scott+Scott tvrdí, že všechny tokeny Terra, které TFL vydala, jsou neregistrované cenné papíry a TFL nebyly nikdy registrovány u Komise pro cenné papíry (SEC). Ve vláknu na Twitteru Fatman zdůraznil, že je těžké sdělit, jak těžce byli kolapsem postiženi někteří investoři. Fatmanovo vlákno na Twitteru skončilo poznámkou:

Je čas vzít věci do vlastních rukou. Je mi špatně, když vidím, jak náš sektor zneužívají podvodníci, kteří si myslí, že mohou bezostyšně okrást tisíce nevinných a dostat se z toho. Lidé jako Do Kwon dělají toto odvětví prohnilým. Je čas na očistu, aby se kryptoměny mohly znovu zrodit.

Originální článek Terraform Labs čelí hromadné žalobě za údajný prodej neregistrovaných cenných papírů pochází z webu CryptoSvet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *