Technická analýza Bitcoinu a Etherea: BTC zpět na 19 000 USD před zasedáním FOMC

Bitcoin se během včerejší seance dostal opět k 20 000 USD před středečním zasedáním FOMC Spojených států, kde se očekává, že Federální rezervní systém zvýší úrokové sazby. Vzhledem k tomu, že inflace nadále zůstává na zvýšených úrovních, mnozí očekávají, že Fed zvýší sazby o více než 75 bazických bodů. Ethereum také mírně vzrostlo poté, co v pondělí krátce kleslo pod 1 300 USD.

Bitcoin

Bitcoin (BTC) byl v úterý nepatrně vyšší, protože trhy se začaly připravovat na dnešní zasedání Federálního výboru pro otevřený trh (FOMC).

Pár BTC/USD dosáhly v průběhu včerejší obchodní seance vnitrodenního maxima 19 639,48 USD, když se ceny na začátku týdne lehce odrazily.

Tento krok přišel, když býci odmítli pokus dostat se pod včerejší spodní hranici 18 645 USD, místo toho to použili jako bod návratu.

Technická analýza bitcoinů a etherea: BTC zpět nad 19 000 USD před zasedáním FOMC
BTC/USD – denní graf, zdroj: TradingView

Při pohledu na graf můžeme vidět, že se 14denní index relativní síly (RSI) vzdaluje od včerejšího dna pod 38,00 bodu. RSI se aktuálně drží na 39,69.

Dalším krokem pro býky je znovu získat úroveň 20 000 USD, avšak současná úroveň volatility trhu to neučiní snadným.

V době psaní se token obchoduje za 18 896,06 USD, protože předchozí zisky se před rozhodnutím o sazbách poněkud vymazali.

Ethereum

Podobně jako Bitcoin se i Ethereum (ETH) v úterý pokusilo posunout výše, poté, co se před dvěma dny propadlo na dvouměsíční minimum.

Pár ETH/USD, který na začátku týdne dosáhl dna 1 287,72 USD, na začátku dne vzrostl na maximum 1 388,27 USD.

Stejně jako u Bitcoinu, ETH býci znovu vstoupili na trh poté, co se cena posunula pod klíčový bod podpory, v tomto případě 1 315 USD.

Technická analýza bitcoinů a etherea: BTC zpět nad 19 000 USD před zasedáním FOMC
ETH/USD – denní graf, zdroj: TradinView

Přestože je 14denní RSI aktuálně na medvědím neboli přeprodaném území, mnozí stále věří, že by mohly přijít další poklesy.

V době psaní se index pohybuje na 36,90, nicméně pro některé obchodníky by mohla být cílem úroveň podpory 34,60.

Křížení klouzavých průměrů směrem dolů je dalším důvodem, proč někteří očekávají, že potenciální pohyb pod 1 000 USD by mohl být nasnadě.

Originální článek Technická analýza Bitcoinu a Etherea: BTC zpět na 19 000 USD před zasedáním FOMC pochází z webu CryptoSvet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *