Technická analýza Bitcoinu a Etherea: BTC, ETH dosáhly na začátku týdne víceměsíčních minim

V pondělí Bitcoin klesl na nejnižší úroveň od června, protože sentiment na trzích s kryptoměnami zůstává medvědí. Token klesal níže v po sobě jdoucích obchodních seancích po zprávě o inflaci v USA z minulého týdne a tento pokles přichází před nadcházejícím zasedáním amerického Federálního výboru pro volný trh. Ethereum také kleslo a dosáhlo svého vlastního několikaměsíčního minima.

Bitcoin

Bitcoin (BTC) na začátku týdne klesl na čtyřměsíční minimum, protože medvědí sentiment zůstává na krypto trzích stále vysoký.

Pár BTC/USD klesl na vnitrodenní minimum 18 390,32 USD hned na začátku dne. Pohyb následoval po proražení dna na 18 645 USD.

Takový pokles nezaznamenala primární kryptoměna od 18. června, což bylo naposledy, kdy byla tato úroveň podpory také prolomena.

btcusd 2022 09 19 13 34 43 9178d
BTC/USD – denní graf, zdroj: TradingView

Mnozí se domnívají, že k poklesu dojde tento týden před zasedáním amerického Federálního výboru pro volný trh, kde se očekává zvýšení úrokových sazeb.

Když se podíváme na graf, pondělní výprodej přichází, když 14denní index relativní síly (RSI) klesl pod svou vlastní spodní hranici na 41,30.

V době psaní se token obchoduje pod 38,00 a aktuálně je v přeprodaném území, což by mohlo být pozitivní pro ty, kteří očekávají případný obrat.

Ethereum

Minulý týden byl pro Ethereum (ETH) historickým týdnem, protože došlo k velmi očekávanému upgradu sítě, kdy se token stal „zeleným“.

Od té doby však ceny značně klesly a dnešní pokles posunul token na minimum 1 287,42 USD.

Stalo se tak necelý týden poté, co se druhá největší kryptoměna světa obchodovala nad 1700 dolary.

ethusd 2022 09 19 13 34 39 b0bf1
ETH / USD – denní graf, zdroj: TradingView

Jak je vidět z grafu, pár ETH/USD zaznamenal pokles na nejnižší bod od 16. července, kdy ceny rostly z období pod úrovní 1 000 USD.

Dynamika klouzavých průměrů (MA) se také posunula, přičemž 10denní (červená) trendová čára překračuje svůj 25denní (modrý) protějšek směrem dolů.

Někteří se domnívají, že stále můžeme zaznamenat další poklesy, kdy se medvědi pokoušejí vzít Ethereum pod 1 000 USD.

Originální článek Technická analýza Bitcoinu a Etherea: BTC, ETH dosáhly na začátku týdne víceměsíčních minim pochází z webu CryptoSvet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *