Technická analýza: Bitcoin klesá se zvyšujícím se globálním ekonomickým zpomalením

Bitcoin byl během páteční seance zpět v červených číslech, protože token se opět obchodoval pod 19 000 USD. Nedávný pokles přichází s tím, jak se globální ekonomické zpomalení stalo zjevnějším. Tento týden jak Bank of England, tak Federální rezervní systém Spojených států amerických přistoupily ke zvýšení úrokových sazeb, přičemž na měnovém trhu zasáhla i Bank of Japan. Ethereum v pátek také kleslo pod 1 300 USD.

Bitcoin

Bitcoin (BTC) v pátek klesl zpět pod 19 000 USD, protože finanční trhy pokračovaly ve výprodejích, zatímco globální ekonomika nadále zpomalovala.

Pár BTC/USD se v pátek přibližoval k tříměsíčnímu minimu, když token klesl na intradenní minimum 18 859,75 USD.

S&P 500 i zlato také klesly na nedávná minima za posledních 24 hodin po zvýšení sazeb amerického Fedu.

Technická analýza bitcoinů, etherea: BTC klesá, jak se globální ekonomické zpomalení zvyšuje
BTC/USD – denní graf, zdroj: TradingView

Podíváme-li se na tento graf, včerejší pokles přichází, když ceny klesly pod klíčové cenové dno 19 300 USD, přičemž 14denní index relativní síly (RSI) také klesl pod bod odporu.

V době psaní se index pohybuje na 41,38, což je těsně pod odporem na hranici 42,00.

Zdá se, že medvědi se nyní budou chtít přesunout z tohoto stropu na dno 37,50, a pokud k tomu dojde, BTC se bude pravděpodobně obchodovat pod 18 000 USD.

Ethereum

Podobně jako u Bitcoinu se včerejší červená vlna nevyhnula ani Ethereu (ETH), jehož cena opět klesla pod 1300 dolarů.

Druhá největší kryptoměna světa klesla během včerejší seance na intradenní minimum 1 258,71 USD.

Tento pohyb zaznamenal, že se pár ETH/USD přiblížil spodní hranici 1 215 USD, která byla zasažena začátkem tohoto týdne poprvé od července.

Technická analýza bitcoinů, etherea: BTC klesá, jak se globální ekonomické zpomalení zvyšuje
ETH/USD – denní graf, zdroj: TradingView

Jak je vidět z grafu, 10denní (červený) klouzavý průměr se plně zkřížil se svým 25denním (modrým) protějškem, což je známkou toho, že by mohly přijít další poklesy.

V současné době se RSI pohybuje na 37,58, což je v přeprodaném území, a mohlo by to být pozitivní pro investory, kteří doufají, že se výprodej zpomalí. Celkově ETH za posledních sedm dní kleslo o téměř 12 %.

Originální článek Technická analýza: Bitcoin klesá se zvyšujícím se globálním ekonomickým zpomalením pochází z webu CryptoSvet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *