Startupy založené bývalými zaměstnanci Meta získaly miliony dolarů

Společnost Facebook, respektive teď již Meta, není asi potřeba nějak blíže představovat. Zaměstnává řadu profesionálů a špiček ve svém oboru, a proto není až tak překvapující, že se občas někdo z nich trhne a snaží se prosadit se svým vlastním projektem. Znáte někoho komu se to podařilo? Pokud ne, tak je pak tento článek přímo pro vás.

Od Mety k vlastnímu startupu

Bývalí zaměstnanci společnosti Meta Mo Shaikh a Avery Ching se rozhodli odejít ze společnosti a prorazit ve světě se svým vlastním projektem. Tito dva pánové pracovali na projektu kryptoměny Diem, podporovaný společností Meta, který se však setkal s velkým odporem regulátorů a nakonec raději prodal svá aktiva. Shaikh a Ching tak spolu založili společnost Aptos Labs. Tento startup vyrost, dá se říci, z trosek neúspěšných krypto ambicí společnosti Meta Platforms Inc.

Aptos má sídlo v Palo Alto v Kalifornii a právě buduje blockchain, který používá programovací jazyk Move. Shodou okolností ten samý, který poháněl blockchain Diem. Výhodou Move je, že dokáže provádět transakce rychleji a levněji. Společnosti se podařilo nyní získat nové financování, a to ve výši 150 milionů dolarů. V březnu 2022 byla společnost oceněna na více než 1 miliardu dolarů. V současné době, po získání nového financování, odmítla společnost upřesnit jaké je nyní její nové ocenění.

“Vyvíjíme upgradovatelné, špičkové blockchainové inovace, které dramaticky zlepší zážitek z web3 pro vývojáře, značky a uživatele,” řekl Ching.

Dalším zajímavým startupem, který založili bývalí zaměstnanci Meta, je Mysten Labs. Mysten Labs rovněž vytváří blockchain, který používá jazyk Move a dle nejnovějších zpráv také získal nové financování. Oba tyto startupy sdílejí stejné investory a těmi jsou Coinbase Ventures a Andreessen Horowitz.

Originální článek Startupy založené bývalými zaměstnanci Meta získaly miliony dolarů pochází z webu CryptoSvet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *