Společnost Tether uvede na trh stablecoin vázaný na britskou libru

Společnost Tether získala velmi lukrativní nabídku na vytvoření stablecoinu, který bude vázaný na kurz britské libry. Tato zpráva přišla ihned poté, co byl ohlášen start evropského stablecoinu EUROC, od společnosti Circle. Britský stablecoin by měl být uveden na trh během příštího měsíce. Tento krok přichází v době, kdy britská vláda připravuje soubor regulací na omezení praní špinavých peněz pomocí kryptoměn a také regulací, které mají za cíl ochránit invesotry proti cenovým propadům, kterých jsme byly v letošním roce svědky.

Tether a britský stablecoin

Jednou z hlavních přidaných hodnot stablecoinů je jejich vlastnost udržet hodnotu vkladu v poměru 1:1 k některé z tradičních fiat měn. Nákupem těchto stablecoinů se tak mohou investoři vyhnout silné volatilitě, která na kryptoměnových trzích probíhá. Prozatím investoři měly k dispozici pouze stablecoin kotovaný vůči americkému dolaru, který sloužil pro převod kryptoměn do fiat peněz a naopak.

Na rozdíl od stablecoinu Terra, který se během minulého měsíce zcela zhroutil, moderní verze stableconů budou využívat portfolio fiat měn, akcií a dluhopisů k udržení směnného poměru 1:1. Technologický ředitel společnosti Tether Paolo Ardoino si spolupráci s britskými regulátory na připravovaném stablecoinu pochvaluje.

„Věříme, že Spojené království je další hranicí pro inovaci blockchainu a širší implementaci kryptoměny na finanční trhy.“

Originální článek Společnost Tether uvede na trh stablecoin vázaný na britskou libru pochází z webu CryptoSvet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *