Société Générale reaguje na zvýšenou poptávku investorů po kryptoměnách

Velcí francouzští bankovní hráči v posledních měsících začali nabízet svým klientům služby související s kryptoměnami. Za zavedením této nové služby stojí stále se navyšující poptávka po digitálních aktivech. V červenci letošního roku například největší francouzská banka BNP Paribas začala ve spolupráci se švýcarskou firmou METACO nabízet služby krypto úschovy. Nyní zareagovala na poptávku i Société Générale. Jakou novou službu související s kryptoměnami bude nově svým klientům nabízet? To se dozvíte v tomto článku.

Société Générale a její reakce na poptávku

Société Générale (SG) je třetí největší francouzskou bankou podle tržní kapitalizace. SG měla od roku 2021 aktiva ve výši 1,6 bilionu dolarů, což jí tak řadí mezi největší banky v Evropě.

Nyní Société Générale Securities Services oznámila, že rozšiřuje svou nabídku služeb o službu pro klienty správců aktiv, kteří chtějí reagovat na stále se zvyšující poptávku investorů po kryptoměnách. Tyto nové služby umožní správcům aktiv nabízet jednoduchým a přizpůsobitelným způsobem kryptofondy, které jsou zároveň v souladu s evropskými předpisy. Službu přijal francouzský správce aktiv Arquant Capital SAS, který otevírá několik fondů zabývajících se investicemi do kryptoměn.

Société Générale Securities Services – poskytuje služby klientů, kterými jsou institucionální investoři, správci aktiv, korporátní společnosti nebo finanční zprostředkovatelé, přizpůsobené nejnovějším tržním a regulačním trendům

“Spojením odborných znalostí společnosti Société Générale v oblasti inovací s technickými dovednostmi společnosti Arquant Capital rozšiřujeme schopnost společnosti SGSS uspokojit potřeby správců aktiv v oblasti diverzifikace.” řekl David Abitbol, ředitel Société Générale Securities Services.

“Toto řešení poskytuje společnosti Arquant Capital inovativní strukturování, které nám umožňuje rozšiřovat naši nabídku a soustředit se na vytváření hodnoty pro naše klienty.” dodal Eron Angjele, generální ředitel společnosti Arquant Capital.

Société Générale se svou dceřinou společností Société Générale – FORGE je již delší dobu uznávaným odborníkem na kryptoaktiva. SG má v plánu i nadále pokračovat v rozvoji svých služeb souvisejících s kryptoaktivy, a tím tak uspokojit stále narůstající poptávku svých klientů.

Originální článek Société Générale reaguje na zvýšenou poptávku investorů po kryptoměnách pochází z webu CryptoSvet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *