SEC vyšetřuje každou kryptoburzu v USA

Zprávy, že americká Komise pro cenné papíry (SEC) vyšetřuje kryptoburzu Coinbase jsou podle zaměstnance kanceláře americké senátorky Cynthie Lummisové jen špičkou ledovce. Zaměstnanec říká, že každá americká kryptoburza je v různých fázích vyšetřování. Podle webu CoinGecko existuje více než 40 kryptoměnových burz v USA.

SEC vyšetřuje všechny kryptoburzy v USA

Podle zaměstnance se SEC chce naléhavě vyřešit svůj spor s CFTC o krypto jurisdikci. Pokud se záležitost nevyřeší interně, budou se podle něj muset zapojit zákonodárci a Kongres se pravděpodobně postaví na stranu CFTC.

Před dvěma dny američtí senátoři Debbie Stabenowová, předsedkyně senátního výboru pro zemědělství, výživu a lesnictví a člen hodnocení John Boozman, představily zákon o ochraně spotřebitele digitálních komodit z roku 2022, aby dostala CFTC pravomoce regulovat digitální komodity. Sama senátorka Lummisová spolupracovala se senátorkou Kirsten Gillibrandovou na zákonu o odpovědných finančních inovacích, legislativní návrh na regulaci digitálních aktiv, který je svým rozsahem ještě obsáhlejší.

Je ironií, že zaměstnanec senátorky Lummisové dává oběma zákonům méně než 50% šanci, že budou letos schváleny. Jediný způsob, jak by oba zákony mohly letos projít, je, kdyby katastrofická nepředvídaná událost, jako je kolaps velké americké burzy, dokázala sjednotit zákonodárce, říká. Nejpravděpodobnější návrh, který se před koncem roku prosadí, je nedávno odložený návrh zákona o stablecoinech, který popisuje, jak by banky mohly mít povoleno vydávat své vlastní stablecoiny.

Vedoucí pracovník jedné velké kryptoměnové burzy také uvedl, že na základě rozhovorů, které slyšel od členů SEC, mnoho amerických kryptoměnových směnáren pravděpodobně obdrželo oznámení Wells, která se používají k formálnímu informování společností, když se proti nim chystá podat žalobu. A většina z nich je vyšetřována.

Výkonný ředitel uvedl, že tyto případy jsou oddělené od standardního postupu, který SEC pravidelně provádí – například – dotazování burz, zda komunikovali s týmem, který vytvořil nově zalistované aktivum, zda jsou v kontaktu s kýmkoli, kdo získává peníze na nově zalistované aktivum, nebo jestli tým někdy učinil prohlášení o tom, jak by token mohl nabývat hodnoty.

Výkonný ředitel dále říká, že SEC se nikdy neptal na forky Bitcoinu, jako je Litecoin, ale na základě nedávných komentářů parlamentního výboru pro přidělování prostředků, který nepovažuje Bitcoin za komoditou, se to může brzy změnit.

Originální článek SEC vyšetřuje každou kryptoburzu v USA pochází z webu CryptoSvet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *