Sberbank uskuteční první transakci digitálních aktiv na vlastní platformě do měsíce

Největší ruská banka, Sberbank, se během měsíce chystá provést první převod digitálních aktiv na vlastní platformě, oznámil tento týden nejvyšší představitel. Oznámení přichází poté, co začátkem tohoto roku byla banka oprávněna vydávat digitální finanční aktiva.

Sberbank se připravuje na obchod s digitálními finančními aktivy na proprietární platformě

Ruská banka většinově vlastněná státem, Sberbank (Sber), provede první transakci s digitálními finančními aktivy na platformě vyvinuté institucí do měsíce, uvedl Tass. Tisková agentura citovala Anatolije Popova, místopředsedu představenstva společnosti bankovních a finančních služeb.

Vysoce postavená představitel hned z okraje Petrohradského mezinárodního ekonomického fóra připomněl, že Sberbank, která tvoří asi třetinu všech bankovních aktiv v Rusku, byla přidána do registru provozovatelů informačních systémů Ruské centrální banky s povolením vydávat digitální finanční aktiva letos na jaře.

„Digitální finanční aktiva“ je současný termín v ruském právu popisující kryptoměny a další digitální aktiva. Připravuje se další legislativa podle návrhu zákona „O digitální měně“, který navrhlo ministerstvo financí, aby komplexně reguloval kryptotrh v zemi, který bude pravděpodobně přijat na podzimním zasedání Státní Dumy, dolní komory parlamentu.

„Sledujeme vývoj nových technologií a to i v oblasti distribuovaných účetních knih. Studujeme, jak se vyvíjejí blockchainové technologie,“ komentoval Popov. “V současné době je používá mnoho projektů a samozřejmě také Sber.”

Místopředseda Sberbank také poznamenal, že platforma digitálních aktiv banky již prošla akceptačními testy. Tisková zpráva zveřejněná v březnu podrobně uvádí, že digitální finanční aktiva budou vydávány a rozesílány prostřednictvím platformy, která byla vytvořena pomocí blockchainových technologií.

Ostatní společnosti ji budou moci používat k vydávání vlastních digitálních aktiv, aby přilákaly investice. Budou také moci provádět transakce s digitálními finančními aktivy podle platných předpisů v Ruské federaci.

V současnosti je hlavním právním předpisem upravujícím kryptoměny a tokeny v Rusku zákon „O digitálních finančních aktivech“, který vstoupil v platnost v lednu 2021. Zavedl pravidla pro řízení činností, jako je vydávání digitálních mincí a získávání finančních prostředků prostřednictvím tokenů, klíčové operace s kryptoměnami, jako je těžba a obchodování, musí být teprve regulovány.

Originální článek Sberbank uskuteční první transakci digitálních aktiv na vlastní platformě do měsíce pochází z webu CryptoSvet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *