Santa Lucia se stala bitcoinovým městečkem

Po více jak dvou letech různých opatření a zákazů kvůli celosvětové pandemii Covid-19 se pomalu zase rozjíždí veškerý průmysl, a to i ten cestovní. A právě na podporu a zvýšení cestovního ruchu v zemi přišli v Hondurasu se zajímavým projektem. Jakým způsobem má podpořit projekt cestovní ruch v Hondurasu a co má vlastně společného s kryptoměnami se dozvíte v tomto článku.

Bitcoin jako lákadlo k cestování

Santa Lucia je malebné městečko v horách, asi 20 minut od hlavního města Hondurasu Tegucigalpa, které se nově stalo bitcoinovým městečkem. Honduras pomocí nového projektu “Bitcoin Valley”, který má za úkol zvýšit cestovní ruch v zemi, chce vstoupit do trendu digitálních měn.

“Otevře to více příležitostí a přiláká více lidí, kteří chtějí tuto měnu používat,” řekl Cesar Andino, manažer nákupního střediska Los Robles.

Jako vlajková loď bylo zvoleno právě městečko Santa Lucia, kde se majitelé malých i velkých podniků ihned přizpůsobili tomu, že zacházejí s kryptoměnou jako s obyčejnou měnou. V praxi to vypadá tak, že jdete po ulicích “Bitcoin Valley”, koupíte si ledovou tříšť a zaplatíte za ní prodejci pomocí kryptoměny. V projekt “Bitcoin Valley” je prozatím zapojeno na 60 podniků, které se musejí nejdříve proškolit a následně přijmout kryptoměny pro prodej svých výrobků a služeb. Celý projekt vznikl na základě iniciativy organizací Blockchain Honduras, Technologickou univerzitou v Hondurasu, guatemalským konsorciem pro výměnu kryptoměn Coincaex a městem Santa Lucia.

“Komunita Santa Lucia bude vzdělávána k používání a správě kryptoměn, jejich implementaci v různých podnicích v regionu a generování kryptoturistiky.” řekl Ruben Carbajal Velazquez, profesor na Technologické univerzitě v Hondurasu.

Originální článek Santa Lucia se stala bitcoinovým městečkem pochází z webu CryptoSvet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *