Salvador připravuje nový zákon ohledně kryptoměn, co se změní?

Prezident Salvadoru Nayib Bukele zůstává během prohlubující se kryptozimy klidnýJeho ministryně hospodářství Maria Luisa Hayem Brevé předložila návrh zákona o vydávání digitálních aktiv, který usnadňuje plnou legalizaci kryptoměn.

Obsáhlý dokument nastiňuje formální rozšíření právního rámce pro přijetí všech kryptoměn v Salvadoru. Návrh zákona byl předložen zákonodárnému shromáždění k projednání Kongresem.

Salvador má v plánu legalizovat všechny kryptoměny

Pokud bude zákon o kryptoměnách schválen, bude regulovat převody jakéhokoli typu digitálních aktiv, nejen Bitcoinu, který je již zákonným platidlem. Podle překladu se snaží „podporovat efektivní rozvoj trhu digitálních aktiv a chránit zájmy držitelů“.

Kromě toho také odděluje kryptoměny od ostatních finančních aktiv a vytváří pro ně zcela nový rámec. Salvador jde jinou cestou, než například USA, které se je místo toho snaží vložit do desítky let starých zákonů týkajících se cenných papírů. Zákon by v případě schválení vedl k následujícímu:

  • Vytvoření registru dodavatelů/poskytovatelů digitálních aktiv.
  • Plná legalizace kryptoměn.
  • Definice stablecoinů a tokenů.
  • Regulace veřejných nabídek digitálních aktiv.
  • V některých případech osvobození od daně.

Návrh zákona pochází přímo z kanceláře prezidenta, je tedy nepravděpodobné, že by došlo k prodlení v diskusích a schválení. Když prezident Bukele v červnu 2021 představil zákon o Bitcoinech, během několika hodin ho schválilo Národní shromáždění. BTC stal zákonným platidlem v zemi v září téhož roku.

CTO Tether Limited, Paolo Ardoino, komentoval tento krok slovy:

“Nový zákon umožní Salvadoru stát se finančním centrem střední a jižní Ameriky.”

Zelená pro bitcoinové dluhopisy

Návrh zákona navíc dláždí cestu pro vydání bitcoinových dluhopisů, jejichž vydání bylo oznámeno v listopadu 2021. Podle webu ‘Nayib Tracker‘ má držba BTC Salvadoru 2 392 mincí v současné době hodnotu 39,5 milionu dolarů.

download
zdroj: Nayib Tracker

Od té doby, co Bukele začal nakupovat na začátku září 2021, však ztratily držby 67,8 milionu dolarů na hodnotě, přibližně 63 %. Prezident však zůstává klidný a uvedl, že od 18. listopadu bude nakupovat 1 BTC denně.

Alternativní kryptoměny k investování

Dash 2 Trade

Dash 2 Trade je nový inovativní projekt vytvářející analytickou platformu, která bude pomáhat investorům a obchodníkům činit informovanější rozhodnutí a maximalizovat zisky. Pojekt je stále ve své rané fázi. Pozornost investorů se mu však již podařilo upoutat a v současné době má komunitu asi 70 000 lidí.

d2t1

Hlavním cílem Dash 2 Trade je zjednodušit obchodní proces. K tomu platforma poskytuje přístup k široké škále nástrojů. Uživatelé budou například moci sledovat sociální sentiment ohledně nových tokenů. Budou tak moci snadněji rozpoznat kryptoměny s potenciálem. Na webu projektu budou moci uživatelé také sledovat zahájení předprodejů a zalistování vybraných coinů na burzách.

Originální článek Salvador připravuje nový zákon ohledně kryptoměn, co se změní? pochází z webu CryptoSvet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *