Průzkum Huobi odhaluje, že 7 z 10 držitelů kryptoměn začalo investovat v roce 2021

Rok 2021 byl výjimečným rokem pro sektor kryptoměn také podle nových údajů od Huobi Group, protože téměř 7 z 10 držitelů kryptoměn začalo investovat v roce 2021. Zatímco znalosti o kryptoměnách zůstávají nízké (více než 40 % respondentů uvedlo, že nemají „příliš znalosti“ nebo „vůbec neznají“ digitální aktiva.), významný nárůst investic za poslední rok naznačuje, že více lidí bude investovat do kryptoměn, protože povědomí o tomto odvětví roste.

Mohlo by vás zajímat: Kde koupit Bitcoin a kryptoměny

7 z 10 držitelů kryptoměn začalo investovat v roce 2021

Výsledky jsou součástí nové zprávy Huobi Crypto Perception Report 2022, která zkoumá, jak průměrný člověk pohlíží na kryptoměny, co si myslí o nových trendech a zda v budoucnu plánuje investovat. Studie oslovila více než 3 000 lidí a hodnotila znalosti respondentů o kryptoměnách, pocity z jejich náhlého vzestupu, zda do kryptoměn investují či nikoli a další.

Mnoho respondentů průzkumu stále vyjadřovalo obavy, které jim bránily do nich investovat. Téměř 25 % respondentů se domnívá, že „je to všechno podvod/bublina, která praskne“, zatímco 42 % uvedlo, že se ohledně budoucnosti cítí ambivalentně. 19 % respondentů velmi věří v rostoucí třídu aktiv s tvrzením, že kryptoměny mohou v budoucnu změnit definici peněz.

Skepse a nedostatek finančních prostředků brání růstu kryptoinvestování. 42 % respondentů to považovalo za příliš riskantní a 34 % se obávalo nedostatku tržních regulací. 25 % respondentů průzkumu na rovinu uvedlo, že nemají dostatek kapitálu na investování do kryptoměn.

Respondenti jsou si vědomi nových trendů. Více než polovina uvedla, že slyšeli o NFT a metaverse, dvou největších trendech roku 2021 souvisejících s kryptoměnami. 25 % z nich vědělo o DeFi.

Analýza držitelů kryptoměn

28 % respondentů uvedlo, že vlastní kryptoměny; hlubší analýza odhalila, že naprostá většina (68 %) těchto držitelů začala investovat teprve v posledním roce.

Investice do kryptoměn zůstávají prozatím nízké. 46 % respondentů uvedlo, že do této třídy aktiv investovalo 1 000 dolarů nebo méně a dalších 25 % uvedlo, že vlastní kryptoměny v hodnotě 1 000 až 10 000 dolarů.

“Díky vzestupu DeFi, NFT a dalších rozvíjejících se sektorů zaznamenaly kryptoměny za poslední rok podstatný nárůst zájmu ze strany každodenních spotřebitelů. Máme však před sebou ještě dlouhou cestu, než dojde k masivnímu přijetí. Až budou globální předpisy jasnější, můžeme očekávat růst,“ řekl Jeff Mei, ředitel globální strategie společnosti Huobi Group.

Povědomí o kryptoměnách bude v roce 2022 nadále růst, protože se prosazuje více rozvíjejících se sektorů a investování do kryptoměn se stává běžnějším. 25 % respondentů uvedlo, že ačkoliv v tuto chvíli krypto nevlastní, plánují jej vlastnit v budoucnu.

Nenechte si ujít naše video: Jak obchodovat na Binance – návod

Originální článek Průzkum Huobi odhaluje, že 7 z 10 držitelů kryptoměn začalo investovat v roce 2021 pochází z webu CryptoSvet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *