Proč je Bitcoin pod úrovní 16 000 dolarů? Přinášíme alternativu, která předvede lepší vývoj

Klesající trhy jsou nepřítelem každého investora. Dokonce i konzervativní obchodní strategie, při kterých je využívána metoda průměrování vstupní ceny, v případě bitcoinu nevykazují žádné zisky. Ani postupné dokupování padajícího BTC nedokázalo investorům generovat zisk, maximálně pouze snížilo celkové riziko. Během pádu kryptoměn  se cena bitcoinu podívala pod hranici 16 000 USD a v tomto článku se pokusíme zamyslet nad tím, co jej k tomuto poklesu vedlo, jaké jsou jeho predikce růstu a také si na závěr představíme investiční alternativu tokenu, který vykazuje cenový růst.

Bitcoin nad supportem

Tato asi nejpopulárnější kryptoměna vykázala v letošním roce pád již 61 %. Při posledním volatilním pohybu směrem dolů trh dokonce pokořil magickou cenovou úroveň 16 000 USD, která se prozatím v trhu projevuje jako supportní zóna, na které trh aktuálně konsoliduje. Konsolidace ceny je v tomto případě předzvěstí dalšího pádu, protože prodejci jsou natolik silní, že dokáží udržet cenu bitcoinu nízko a především chybějící volatilita svědčí o tom, že v trhu nejsou přítomní žádní kupci, kteří by se snažili cenu BTC zvýšit.

Bitcoin během své cesty na současná minima učebnicově respektoval cenové úrovně dolů klesající trendové čáry, která zároveň tvořila a stále tvoří rozvíjející se rezistentní zónu. Vzhledem k postavení trhu a jeho konsolidaci na low výprodejového pohybu je velmi pravděpodobné, že cena bitcoinu klesne ještě níže, buď na hodnotu nejbližšího supportu, na ceně 12 000 USD, nebo ještě níže, na cenu největšího volume, což je úroveň 10 000 USD. Každopádně predikce BTC není příliš pozitivní, a proto se nyní pojďme podívat na token, jehož cena roste i přes současnou recesi na kryptoměnových trzích.

 

Týdenní cenový graf kryptoměny Bitcoin - BTC/USD
Týdenní cenový graf kryptoměny Bitcoin – BTC/USD

“Zelenější” alternativa aneb token IMPT

Platforma IMPT.io

V souvislosti se stále narůstajícím znečišťováním životního prostředí, se v posledních měsících začalo mnohem více tlačit i na těžaře kryptoměn. Jelikož to nevypadá na to, že by se těžba kryptoměn úplně zastavila, přišel projekt IMPT.io se zajímavým nápadem, který by mohl pomoc nejen těžařům, ale i životnímu prostředí.

Platforma IMPT.io
Platforma IMPT.io

Důležité je zmínit, že na znečišťování životního prostředí se podílejí výrazně i další vlivy. Mezinárodní Energetická agentura například uvedla, že v roce 2021 celková emise skleníkových plynů dosáhla 40,8 Gt CO2. To ukazuje na každoroční nárůst, který způsobuje i zvyšování teploty na Zemi. Jedním z možných řešení, jak dalšímu zvyšování teploty na Zemi zamezit, je snížení emisí. A právě to je ten nápad, se kterým přišla platforma IMPT.io.

Platforma IMPT.io se snaží pomoci každému jednotlivci a společnosti kompenzovat jejich uhlíkovou stopu, a to snadným a bezpečným způsobem. Investorům poskytuje možnost nakupovat a obchodovat s uhlíkovými kredity a rovněž i podporovat vybrané projekty ekologické udržitelnosti po celém světě. Cílem IMPT.io je totiž zlepšení životního prostředí a boj proti globálnímu oteplování.

Tento nápad se zalíbil i více než 10 tisícům společností, které se rozhodly s platformou navázat partnerství. Partnerské společnosti se tak zavázaly k tomu, že přispějí určitou část svých příjmů k boji proti globálnímu oteplování a zároveň i začlení IMPT do svých operací.

Vývoj 2. fáze předprodeje tokenu IMPT
Vývoj 2. fáze předprodeje tokenu IMPT

Nativním tokenem platformy IMPT.io je token IMTP, který je v současné době možné koupit v předprodeji. Předprodej se nyní nachází ve své druhé fázi, ve které je možné token IMPT pořídit za cenu 0,023 USDT. Předprodej zaznamenal u investorů velký zájem a do dnešního dne se projektu podařilo získat už více než 13 milionů dolarů.

Zúčastnit se předprodeje

Originální článek Proč je Bitcoin pod úrovní 16 000 dolarů? Přinášíme alternativu, která předvede lepší vývoj pochází z webu CryptoSvet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *