Prezident El Salvadoru: Investice do bitcoinů nesmírně porostou

Již delší dobu, cca půl roku, investoři sledují na kryptoměnovém trhu nejvýraznější cenový pokles v jeho historii. Vzhledem k tomu, že se jedná o poměrně dlouhodobou záležitost, žádný krátkodobý výprodej, již se objevují spekulace ohledně toho, kdy se opět trh otočí a nastolí novou pouť na slibovaná maxima. Prezident El Salvadoru v této problematice má jasno a to již několik let.

El Salvador očekává velké investice

Prezident státu El Salvador Nayib Bukele nezůstává být optimistou ani poté, co bitcoin zažil nejvýraznější propad své historie. Stále totiž věří, že až skončí medvědí trh, investice do této kryptoměny raketově porostou. Prezident Bukele na stém Twitteru uklidňoval investory tím, že mají vypnout cenový graf a užívat si života, protože investice do bitcoinu je bezpečná a jeho cena po skončení medvědího trhu nesmírně poroste.

Poslední informací o množství bitcoinů, který stát El Salvador vlastní byl počet 2 301 BTC, přičemž jejich hodnota v posledních měsících klesla téměř na polovinu. Minulý týden ministr financí Alejandro Zelaya prohlásil, že expozice bitcoinů bude mít v zemi minimální dopad na její fiskální zdravý. Fiskální rezervy El Salvadoru podle Světové banky, dosáhly v roce 2020 3,08 miliardy USD. Zároveň MMF (mezinárodní měnový fond doporučil, aby stát uzavřel svěřenecký fond, který vznikl po nákupu BTC a zbývající peníze vrátil do své pokladny. MMF rovněž okomentoval využívání aplikace Chivo, která slouží k provádění kryptoměnových transakcí.

“V krátkodobém horizontu skutečné náklady na implementaci Chivo a zprovoznění zákona o bitcoinech převyšují potenciální přínosy.”

Originální článek Prezident El Salvadoru: Investice do bitcoinů nesmírně porostou pochází z webu CryptoSvet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *