Předseda Fedu slíbil zprávu o CBDC během několika týdnů

Na včerejším slyšení o renominaci předsedy Federálního rezervního systému Jerome Powella před bankovním výborem Senátu Powell řekl, že zpráva Fedu o digitálních měnách centrální banky (CBDC) se očekává v nadcházejících týdnech.

Mohlo by vás zajímat: Kde koupit Bitcoin a kryptoměny

Dlouho očekávaná zpráva o americké CBDC

Během svého slyšení před bankovním výborem amerického Senátu Powell hovořil především o ekonomice a inflaci. Nejprve řekl, že Federální rezervní systém využije všechny nástroje, které má k dispozici, k podpoře ekonomiky a trhu práce a k boji proti inflaci. K inflaci dodal, že pokud to bude nutné, Fed také několikrát zvýší úrokové sazby, a to ještě agresivněji.

Pro Powella skončila doba pro akomodační politiku; je čas vrátit se k „normální“ hospodářské politice. Cesta to bude dlouhá a podle předsedy Fedu to trhu práce neuškodí. Rovněž uvedl, že velmi očekávaná zpráva centrální banky o CBDC a stablecoinech bude již brzy k dispozici.

Powell, kterého prezident Joe Biden nedávno renominoval do čela americké centrální banky na další čtyřleté funkční období, ujistil senátora Mikea Crapa po jeho předchozím tlaku, že dlouho očekávaná zpráva o digitálních měnách centrální banky bude zveřejněna během několika týdnů.

Senátor Crapo tlačil na Powella, proč Fed nezveřejnil svou zprávu o digitálních měnách centrální banky a poukazoval na zpoždění v publikacích Fedu. Powell reagoval slovy, že „zpráva je skutečně připravena a očekával bych, že ji – nerad to říkám znovu – v příštích týdnech zveřejníme.“

Předseda Fedu navíc uvedl některé podrobnosti o tom, co by Kongres a veřejnost mohli očekávat od nadcházející zprávy, a vysvětlil, že šlo spíše o „kladení otázek a získávání informací od veřejnosti, spíše než o zaujímání mnoha postojů k různým otázkám.“ Powell nicméně potvrdil, že Fed již zaujímá určité pozice.

Zatímco nominační slyšení se týkalo především širších problémů v ekonomice, jako je inflace a úrokové sazby, o kryptoměnách se mluvilo také. Senátor Sherrod Brown ve svém úvodním projevu varoval před nebezpečím kryptoměn pro americkou ekonomiku. Senátor Brown řekl, že Fed musí „brat vážně systémová rizika, která ohrožují náš ekonomický pokrok, jako jsou kryptoměny a stablecoiny“.

Nebylo to poprvé, co senátor Brown vyjádřil své znepokojení vůči kryptoměnám a stablecoinům. Minulý měsíc na slyšení bankovního výboru v Senátu věnovaném diskusi o stablecoinech nazval kryptoměny „novou fantasy ekonomikou“ a varoval, že stablecoiny lidem usnadňují riskovat své peníze v nestabilních a možná podvodných krypto aktivech.

Nenechte si ujít naše video: Jak obchodovat na Binance – návod

Originální článek Předseda Fedu slíbil zprávu o CBDC během několika týdnů pochází z webu CryptoSvet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *