Pozdvižení na tržišti GameStop – NFT, které popudilo většinu uživatelů

Nejsou to ještě ani tři týdny co společnost GameStop spustila své NFT tržiště a už se musí potýkat s prvním velkým skandálem. Co vzbudilo tak velký rozruch mezi uživateli a širší veřejností se dozvíte v tomto článku.

Kontroverze na NFT tržišti GameStop

GameStop řeší po spuštění svého NFT tržiště první velkou kontroverzi. Mezi nabízenými nezaměnitelnými tokeny na platformě je i umělecké dílo s názvem “Falling Man”. GameStop provozuje kurátorské NFT tržiště, kde musí umělci požádat a projít procesem ověření předtím než budou moci dát své nezaměnitelné tokeny k prodeji. Co se týče uměleckých krádeží jde o jeden z největších problémů v prostoru NFT.

Podle většiny uživatelů není pochyb o tom, že toto NFT odkazuje na jednu z nejznámějších fotografií počátku 21. století. Tou fotografií je “The Falling Man”, která je součástí série snímků fotožurnalisty Richarda Drewema z 11. září 2001. Právě tento fakt vyvolal u uživatelů znechucení a podezření z trivializace celé události, kterou byl teroristický útok na Světové obchodní centrum v New Yorku, při kterém zemřelo 2 753 lidí.

Popis u NFT říká “Tenhle pravděpodobně spadl ze stanice MIR”, což je odkaz na ruskou vyřazenou vesmírnou stanici. Tvůrce tohoto nezaměnitelného tokenu prodává dvě verze “Falling Man”. Nejlevnější cena díla je 0,65 Ethereum, anebo 990 dolarů.

Originální článek Pozdvižení na tržišti GameStop – NFT, které popudilo většinu uživatelů pochází z webu CryptoSvet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *