Podle Vitalika Buterina se aktualizace Merge v ceně jetě neodráží

Více než měsíc a půl před spuštěním nové aktualizace blockchainu Ethereum, Merge nadále vyvolává debatu v krypto komunitě. Vitalik Buterin říká že se na ceně ještě neodráží.

Jak se změní ekosystém Ethereum po aktualizaci Merge

Už jen pár týdnů a konečně velmi očekávaná nová aktualizace Etherea, Merge, posune konsensus systému blockchainu z energeticky náročného Proof of Work k udržitelnějšímu a nákladově efektivnějšímu Proof of Stake.

Ethereum, částečně díky této zprávě, získalo téměř 50 % za jediný týden poté, co ceny klesly pod 1 000 dolarů.

Vývoj této nové revoluční aktualizace měl jistě poměrně problematický zrod. Odstartoval 1. prosince 2020, hotový měl být v červnu 2022. Některé potíže, které se objevily při testování, posunuly datum zpět na srpen a poté jej opět posunuly na konečné datum spuštění, které je naplánováno na 19. září 2022.

Mnoho odborníků tvrdí, že tato nová aktualizace jistě přinese velké výhody z hlediska udržitelnosti, nákladové efektivity a škálovatelnosti, ale stále by existovala nejistota ohledně úrovně decentralizace a soukromí nové sítě.

Na tyto problémy upozornil sám zakladatel Vitalik Buterin, který v nedávném rozhovoru také vyjádřil obavu, že Ethereum by se svým novým systémem konsenzu mohlo výrazně snížit úroveň decentralizace samotné sítě.

Vývojáři Etherea si stále nejsou jisti, zda je správné přijmout novou aktualizaci pro síť, nebo ještě nechat dva systémy běžet paralelně po dobu několika měsíců, aby transakce mezi těmito dvěma systémy byli hladší.

Účinky aktualizace z pohledu Vitalika Buterina

V rozhovoru Buterin řekl, že Merge ještě nebude nějakou dobu „zaceněno“, a to nejen trhem, ale také „psychologickým a narativním“ termínem. Jinými slovy, Buterin měl na mysli, že dokud nebudou vidět skutečné účinky, není možné určit, jaká bude přidaná hodnota sloučení.

Podle zakladatele Etherea může být cena vyjádřena pouze při spuštění Merge:

“Myslím, že se to [The Merge] nebude odrážet na ceně, dokud se to nestane.”

Během podcastu se spoluzakladatel prvního programovatelného blockchainu na světě vyjádřil, že cenové efekty určitě budou, ale až 6-8 měsíců po uvedení na trh, částečně proto, abychom skutečně viděli, jak tato inovace přinese požadovaná zlepšení sítě.

Jisté je, že podle mnoha analytiků tento náhlý nárůst hodnoty Etherea po zveřejnění zprávy o určitém datu spuštění Merge konsolidoval. 

Originální článek Podle Vitalika Buterina se aktualizace Merge v ceně jetě neodráží pochází z webu CryptoSvet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *