Podívejte se na pět společností s největšími rezervami BTC

Tesla ve druhém čtvrtletí roku prodala 75 % svých BTC. Tím společnost snížila svůj zůstatek v kryptoměně na něco málo přes 10 000 BTC.

Využití BTC jako součásti firemních rezerv tu ale zůstává a důkazem je, že prodej Tesly cenu kryptoměny příliš neovlivnil. Společnost Elona Muska také nevynulovala svou pozici, což naznačuje, že stále existuje důvěra v investiční tezi BTC.

A není to jen Tesla, která má velké rezervy BTC, ale na tento trh sázejí i další kotované společnosti. Podívejte se nyní, kterých pět společností kotovaných na burze má největší množství BTC v rezervách.

Top 5 společností s největšími rezervami BTC

Marathon Digital Holdings

Marathon je jednou z největších společností na světě v sektoru těžby BTC. Proto dává smysl, že společnost je také významným investorem do kryptoměn. Poslední rozvaha ukazuje, že Marathon má v hotovosti 10 055 BTC. Mezi těžaři kótovanými na burze má Marathon největší rezervu BTC v hotovosti.

Marathon si klade za cíl mít více než 199 000 ASIC BTC produkujících 23,3 exahashů za sekundu (EH/s) za den do roku 2023. V tomto měsíci společnost provedla masivní objednávku u Bitmainu 78 000 Antminerů.

Tesla

Navzdory velkému prodeji BTC ve 2. čtvrtletí 2022 se Tesla stále drží v Top 5 mezi největšími držiteli. Tesla nyní ve svém portfoliu 10 725 BTC.

Společnost v roce 2021 koupila BTC v hodnotě ekvivalentu 1,5 miliardy dolarů, což odpovídalo více než 42 000 jednotkám kryptoměny. Tesla se tehdy dostala na druhé místo mezi největšími investory a na této pozici se udržela i při prodeji 10 % svých rezerv v prvním čtvrtletí roku 2021.

Voyager Digital

Burza Voyager Digital má třetí největší rezervu BTC s 12 260 mincemi. Burza se však stala obětí kolapsu blockchainu Terra (LUNA), protože fondu Three Arrows Capital půjčila více než 660 milionů dolarů. Fond zase peníze nevyplatil, což přinutilo Voyager zmrazit výběry od svých zákazníků.

Galaxy Digital

Galaxy Digital je digitální banka zaměřená na vytváření platebních řešení pro trh s kryptoměnami. Společnost je největším držitelem BTC mezi hráči působícími v tomto sektoru, má na skladě 16 400 BTC.

Banka, kterou v roce 2018 vytvořil Mike Novogratz, velký podporovatel BTC, také podpořila a nabídla financování několika společnostem v tomto sektoru. V tomto smyslu již společnost Galaxy mimo jiné financovala společnosti jako Block.one a BlockFi.

MicroStrategy

Konečně největším gigantem na tomto trhu je MicroStrategy, která začala nakupovat BTC téměř před dvěma lety a od té doby se nezastavila. Během několika nákupů společnost nashromáždila rezervu 129 699 BTC.

Jako taková je společnost zdaleka největším držitelem BTC na trhu, a to díky nadšení jejího generálního ředitele Michaela Saylora. On sám má ve svém osobním portfolio přes 17 000 BTC a neustále obhajuje kryptoměnu jako investici i technologickou revoluci.

Originální článek Podívejte se na pět společností s největšími rezervami BTC pochází z webu CryptoSvet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *