Počet unikátních aktivních XRP adres zaznamenal nový rekord

Santiment odhaluje nový rekord: unikátní adresy interagující v síti Ripple (XRP) překonaly 247 000 za pouhé 4 hodiny, což je něco, co nebylo vidět od února 2020. 

Santiment a 247 tisíc unikátních aktivních adres v Ripple Network

Analytická platforma Santiment odhalila nový rekord dosažený v síti Ripple Network: za pouhé 4 hodiny v síti bylo 247 tisíc unikátních aktivních adres.

Image
zdroj: twitter

„#XRPNetwork právě dosáhla obrovského milníku. Množství jedinečných adres, které v současné době interagují v síti, přesáhlo 247 tisíc za pouhé 4 hodiny. Jedná se o nejvyšší nárůst zaznamenaný od února 2020. Nové vytvořené XRP adresy zůstávají stabilní.“

Santiment uvádí, že tak vysoký počet nebyl vidět od února 2020, tedy před více než dvěma lety! Nárůst unikátních aktivních adres v síti XRP však nezpůsobil vytváření nových adres, které, jak se zdá, zůstaly konstantní.

Pravděpodobné důvody pro nárůst

Ripple včera oznámilo své nové partnerství se singapurskou platební institucí FOMO Pay .

Je pravděpodobné, že tento nárůst 247 000 unikátních aktivních adres za pouhé čtyři hodiny může nějak souviset s novým partnerem, který bude využívat službu Ripple On-Demand Liquidity (ODL) ke zlepšení svých přeshraničních finančních toků.

V praxi bude FOMO Pay prostřednictvím partnerství moci získat 24/7 celoroční přístup k likviditě v EUR a USD namísto klasického čekání 1-2 dnů, než prostředky dorazí na cílové účty.

To je možné díky použití XRP, které funguje jako most mezi dvěma fiat měnami, a umožní tak okamžité a levné vypořádání bez nutnosti držet předem financovaný kapitál na cílovém trhu.

Budoucnost plateb

Od svého debutu na krypto a bankovních trzích by se Ripple , který je založen spíše na DLT než na blockchainu, chtěl stát budoucností plateb.

V tomto ohledu se Ripplu daří ušetřit značné množství energie, protože ověřování transakcí řídí několik validátorských uzlů, čímž vznikají zanedbatelné síťové poplatky.

Už jen díky této výhodě ve srovnání například s Ethereem se DLT společnosti Ripple dokázalo prosadit především na trhu přeshraničních převodů. Co se však týče hodnocení míry decentralizace sítě, Ripple rozhodně stojí mimo blockchain a krypto sféru.

Sedmá kryptoměna podle tržní kapitalizace, Ripple (XRP), má v době psaní tohoto článku hodnotu 0,33 USD. Navzdory cenovým výkyvům je XRP jedním z nejpoužívanějších krypto aktiv s celkovou tržní kapitalizací více než 16 miliard USD a celkovou dominancí na krypto trhu 1,66 %.

Originální článek Počet unikátních aktivních XRP adres zaznamenal nový rekord pochází z webu CryptoSvet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *