Od roku 2014 zhruba 42 % neúspěšných krypto burz zmizelo bez zjevného problému

Zrovna nedávno coinjournal.net zveřejnil zprávu, která ukazuje počet kryptoměnových směnáren, které selhaly během posledních osmi let. Je zajímavé, že data ukazují, že 42 % neúspěšných platforem pro obchodování s krypto aktivy zmizelo beze stopy, což uživatelům nedává žádné vysvětlení, proč se burza uzavřela.

Pouze 22 % neúspěšných krypto burz odešlo kvůli skutečným obchodním důvodům

Zpráva, která se zabývá neúspěšnými burzami digitálních měn, uvádí, že 42 % všech směnáren, které od roku 2014 selhaly, neuvedlo žádné důvody, proč se podnikání zadrhlo a obchodní platformy v podstatě zmizely z odvětví bez většího upozornění.

Podle výzkumu coinjournal.net odešlo 22 % neúspěšných krypto burz za posledních osm let ze skutečných obchodních důvodů. Ukázalo se, že 9 % obchodních platforem jsou přímo podvody hned od začátku.

Od roku 2014 zhruba 42 % neúspěšných krypto burz zmizelo beze stopy bez zjevného důvodu

Po 23 burzách, které v roce 2018 zanikly, toto číslo v roce 2019 explodovalo o 252 % a v roce 2020 se zvýšilo o dalších 17 %,“ vysvětluje zpráva coinjournal.net. “Zůstáváme na stejné úrovni v roce 2021, letos konečně došlo ke zlepšení.”

Dan Ashmore, CFA a datový analytik kryptoměn na coinjournal.net, vysvětlil, že podobné metriky by měly být vyčištěny. „Pokud mají být kryptoměny brány vážně a plně se prosadit, musí pokračovat v očišťování své image a nechat statistiky, jako jsou tyto, za sebou,“ poznamenal Ashmore.

Zpráva dále uvádí, že i když rok 2022 neskončil, očekává se, že v tomto roce dojde k 55% poklesu celkových selhání kryptoburz. „Pokud jde o množství, které jednoduše, dalo by se očekávat, že se to sníží – regulace je stále daleko pozadu, ale alespoň pokročila a měla by ztížit, aby burzy zmizely beze stopy,“ uvedl coinjournal.

Zpráva přichází v době, kdy nesčetné množství krypto společností finančně trpí kryptozimou. Během posledních několika měsíců se v kryptoprůmyslu šíří vlna propouštění a tisíce krypto zaměstnanců již přišlo o práci.

Kromě toho insolvence přiměly společnosti Celsius, Three Arrows Capital (3AC) a Voyager Digital k tomu, aby požádaly o ochranu před bankrotem. Minulou středu obchodní platforma Zipmex pozastavila výběry a uvedla, že trpí „finančními potížemi našich klíčových obchodních partnerů“ způsobenými poklesem krypto trhu.

Originální článek Od roku 2014 zhruba 42 % neúspěšných krypto burz zmizelo bez zjevného problému pochází z webu CryptoSvet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *