Obchodníci v posledních 17 dnech stáhli z krypto burz Ethereum za 3,6 miliardy USD

Předběžný termín pro The Merge je méně než dva měsíce před námi a oznámení způsobilo řadu událostí. Za prvé, nativní token ether sítě zaznamenal výrazný nárůst hodnoty a za druhé, hashrate Etherea klesl od 30. června o 18,21 %. Data také ukazují, že počet Etherea uložených na burzách zaznamenal masivní pokles, protože na burzách ještě 5.července bylo zhruba 25,13 milionů ETH  a dnes je zde pouze 22,77 milionů v hodnotě téměř 35 miliard dolarů.

Obchodníci stahují 3,6 miliardy $ v Ethereu z krypto burz za 17 dní

Data ukazují, že z centralizovaných burz bylo staženo značné množství Etherea

Před několika dny jsme vás informovali o odložené bomby obtížnosti a skutečnosti, že The Merge bude odsunuto minimálně do září. Merge je v podstatě upgrade, který konečně převádí síť Ethereum (ETH) z proof-of-work (PoW) na proof-of-stake (PoS).

Nyní existují dva řetězce, z nichž jeden stále využívá PoW, a řetězec Beacon, který je navržen pro PoS. Do smlouvy ETH 2.0 bylo uloženo již 13 012 469 ETH a existuje 410 903 validátorů.

14. července vývojář softwaru a ředitel komunity Ethereum Beacon chain, Superphiz, odhalil možné datum pro The Merge, poznamenal, že by se to mohlo uskutečnit v týdnu od 19. září. Vývojář však zdůraznil, že datum není konečné a že by komunita měla věnovat pozornost oficiálním oznámením.

Od té doby se ETH podařilo získat 36,8 % vůči americkému dolaru za 30 dní, protože The Merge posílilo cenu tokenu platformy. Uprostřed cenového skoku klesl i hashrate Etherea a klesl pod oblast 1 petahash za sekundu (PH/s) nebo 1 000 terahash za sekundu (TH/s). Výkon výpočetního zpracování se od té doby zlepšil, protože hashrate sítě Ethereum se pohybuje rychlostí 1 000 TH/s.

Sedmidenní statistiky dále ukazují, že od 5. července bylo z burz kryptoměn odstraněno 2,36 milionu ETH, podle údajů cryptoquant.com. Ethereum sleduje stejný trend jako Bitcoin (BTC) , protože obě kryptoaktiva byla v poslední době ve velkém množství stahována z centralizovaných burz.

Obchodníci stahují 3,6 miliardy $ v Ethereu z krypto burz za 17 dní

The Merge nebo strach z insolvence?

Zatímco poslední výběry lze připsat The Merge, krypto investoři odebírají velké množství finančních prostředků z burz také kvůli krypto společnostem s velkými finančními problémy. Během několika posledních týdnů tři velké kryptofirmy ohlásily bankrot a zhruba pět nebo více platforem zastavilo výběry.

Strach ze ztráty finančních prostředků kvůli insolventní kryptoplatformě pravděpodobně způsobil vlnu výběrů, jako žádná jiná. Během prvního červencového týdne generální ředitel Blockfi Zac Prince řekl veřejnosti, že ačkoli společnost neměla expozici vůči firmě Celsius, když Celsius zmrazil operace, způsobilo to významný „nárůst výběru klientů“ na platformě Blockfi.

Zatímco insolvence způsobily značné ztráty v celé ekonomice digitálních aktiv, kryptoveteráni spílali nováčkům za to, že nedrží svá aktiva bezpečným způsobem.

Originální článek Obchodníci v posledních 17 dnech stáhli z krypto burz Ethereum za 3,6 miliardy USD pochází z webu CryptoSvet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *