NFT tržiště OpenSea překonalo hranici jednoho milionu aktivních uživatelů

OpenSea, největší tržiště NFT, překonalo hranici jednoho milionu, pokud jde o aktivní uživatelské peněženky na platformě.

Nenechte si ujít naše video: Jak obchodovat na Binance – návod

NFT tržiště OpenSea překonalo jeden milion aktivních uživatelů

Tržiště s nezaměnitelnými tokeny (NFT) OpenSea i v novém roce nadále ohromuje, přičemž metriky přijetí a obchodování jsou na vzestupu. Gigant v sektoru NFT dosáhl nového milníku v počtu aktivních uživatelů platformy.

Podle data z Dune Analytics platforma pro obchodování s NFT OpenSea nyní překročila hranici jednoho milionu aktivních uživatelských peněženek na platformě.

img1 duneanalytics
zdroj: cryptopotato

Milník je nejnovější známkou pokračujícího růstu platformy OpenSea v prvních dnech roku 2022 poté, co se loni těšila masivní expanzi. Zprávy přicházejí krátce po oznámení, že platforma zaznamenala od začátku roku 2022 objem obchodů téměř 3 miliardy dolarů a je na cestě k novému historickému maximu, pokud jde o měsíční obchodní aktivitu.

Začátkem ledna 2022 spoluzakladatel společnosti Devin Finzer oznámil, že OpenSea získala 300 milionů dolarů v kole financování série C. Tržní ocenění OpenSea se tak dostalo na neuvěřitelných 13,3 miliardy dolarů, což je značný skok oproti hodnotě 1,5 miliardy dolarů v červenci 2021.

Dobrý vstup OpenSea do roku 2022 odpovídá úrovni aktivit souvisejících s NFT, která charakterizovala první dny roku, přičemž populární kolekce jako CryptoPunks a Bored Ape Yacht Club nadále vyvolávají obrovský zájem.

Dominance platformy zůstává nepřekonatelná, ikdyž OpenSea čelila v rámci 24 hodinových objemů konkurenci LooksRare. Úspěch LooksRare však nelze zcela připsat přirozené poptávce. Jak poukázalo několik pozorovatelů, velká část objemu LooksRare byla generována z wash tradingu, což je praxe zahrnující peněženky, které jsou obvykle ovládány stejnou stranou, která „prodává“ aktiva tam a zpět.

Mohlo by vás zajímat: Kde koupit Bitcoin a kryptoměny

Originální článek NFT tržiště OpenSea překonalo hranici jednoho milionu aktivních uživatelů pochází z webu CryptoSvet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *