Našli krypto společnosti svého nového spasitele?

Krypto zima stále pokračuje a zatím se nezdá, že by měla v brzké době skončit. Na nepříznivou situaci ohledně velké volatility na trzích doplatilo již několik společností. Nyní se však možná ukázal nový spasitel, který již pomohl několika společnostem ustát toto období. Kdo že by mohl být oním spasitelem? Nejen to se dočtete v tomto článku.

Přichází krypto spasitel?

V loňském roce získala společnost Vidente kontrolní podíl v Bithumb, což je jedna z nejpopulárnějších a největších krypto burz v Jižní Koreji s objemem obchodování 734 milionů dolarů za 24 hodin. Vidente se tímto krokem snažilo o rozšíření svého investičního a rozvojového portfolia. Společnost je druhým největším akcionářem v Bithumb, který investoval obrovské částky do rozvíjejícího se trhu s kryptoměnami a do inovací vývoje blockchainu.

Tento týden však vypluly na povrch zprávy, že Vidente jedná o prodeji svého podílu v Bithumb s FTX. Údajně je ve hře jak úplná akvizice Bithumb, tak i možnost jeho společného řízení. Zatím ale není znám žádný konkrétní výsledek jednání.

Jak se zdá, tak právě FTX by mohl být oním spasitelem pro některé krypto společnosti. Letos již FTX nakoupila či pomáhala zachraňovat několik společností. Mezi posledními z nich byla společnost BlockFi, se kterou uzavřela dohodu v červnu a poskytla ji úvěr ve výší 400 milionů dolarů. V únoru letošního roku FTX koupila pro změnu japonskou krypto burzu Liquid Group.

Originální článek Našli krypto společnosti svého nového spasitele? pochází z webu CryptoSvet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *