Muž prodal 933 selfie jako NFT za 3 dolary za kus a sbírka má nyní cenu milionů

Ghozali Ghozalu, 22, z Indonésie, se stal přes noc celebritou v sektoru nezaměnitelných tokenů (NFT) poté, co prodal své selfie fotografie na OpenSea.

Mohlo by vás zajímat: Kde koupit Bitcoin a kryptoměny

Muž prodal selfie jako NFT a sbírka má nyní hodnotu milionů

Sbírka nazvaná „Ghozali Everyday“ obsahuje selfie pořízené 22letým mužem každý den od 18 do 22 let, pokrývající období 2017 až 2021. Ghozali prodal snímky za 0,001 ETH (3,25 dolaru) a prodal je během pár dní.

“Je to opravdu obrázek, na kterém stojím den za dnem před počítačem,” popsal Ghozali kolekci na OpenSea.

Během prodeje se nashromáždilo několik NFT sběratelů a nějak se z toho stal mem. K dnešnímu dni sbírka zaznamenala prodej 242,5 ETH (818 250 dolarů). Ghozali Everyday se dokonce dostal do top 30 na 24hodinovém žebříčku objemu obchodování OpenSea se 74 060% nárůstem aktivity podle údajů z trhu NFT.

Nejlevnější NFT v kolekci je v době psaní tohoto článku v prodeji za 0,49 ETH (1 650 USD). S 933 NFT ve sbírce má kolekce Ghozali Everyday hodnotu téměř 1,4 milionu dolarů, což je obrovský skok oproti 3 000 dolarům, které Indonésan vydělal v primárním prodeji. Před několika hodinami se floor price zvýšila dokonce na necelých 1 ETH (3 250 dolarů), takže hodnota sbírky se v té době pohybovala kolem 3 milionů dolarů.

Zájem o Ghonzaliho sbírku odpovídá masivním objemům obchodů NFT, které charakterizovaly začátek roku 2022. Jen za prvních jedenáct lednových dnů zaznamenalo tržiště OpenSea objem přes 2,4 miliardy dolarů a zdá se,že dosáhne nového historického maxima v měsíčním objemu obchodování.

Nenechte si ujít naše video: Jak obchodovat na Binance – návod

Originální článek Muž prodal 933 selfie jako NFT za 3 dolary za kus a sbírka má nyní cenu milionů pochází z webu CryptoSvet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *