Miliardář letos očekává recesi a nedoporučuje nákup Bitcoinu

Generální ředitel společnosti Doubleline Capital Jeffrey Gundlach, miliardář známý také jako „král dluhopisů“, varoval před „recesí v pozdější části tohoto roku“. Nedoporučil také nákup Bitcoinu na současné úrovni: “Možná byste to měli koupit za 25 000 dolarů,” řekl.

Nenechte si ujít naše video: Jak obchodovat na Binance – návod

Miliardář „král dluhopisů“ Jeff Gundlach o recesi, Bitcoinu a zvyšování úrokových sazeb

Manažer fondu miliardář Jeff Gundlach v rozhovoru pro Yahoo Finance varoval před recesí, která nastane koncem tohoto roku. Vyjádřil se také k tomu, zda by investoři měli nakupovat Bitcoin.

Gundlach je generálním ředitelem společnosti Doubleline Capital, která spravuje aktiva ve výši 137 miliard dolarů. Někdy je označován jako „král dluhopisů“ poté, co se v roce 2011 objevil na obálce Barron’s jako „nový král dluhopisů“. Institutional Investor jej v roce 2013 jmenoval „Finančním manažerem roku“ a Bloomberg Markets jej jmenoval jedním z „50 nejvlivnějších“ v letech 2012, 2015 a 2016. Podle Forbesu je jeho čisté jmění aktuálně 2,2 miliardy dolarů.

Byl dotázán, zda do roku 2023 dojde k recesi. „Myslím, že trh s dluhopisy již vykazuje dostatek indikátoru recese, takže do roku 2023 se to zdá docela pravděpodobné,“ odpověděl Gundlach.

„Nemyslím si, že mnoho představitelů Fedu, ekonomů a investorů oceňuje skutečnost, že ekonomika neustále klesá s nižšími a nižšími úrokovými sazbami, takže si myslím, že Fed zvýší sazby čtyřikrát a začneme zaznamenávat spoustu recesních signálů,“ varoval a dodal:

“Je jistě nenulová pravděpodobnost, že v pozdější části roku 2022 přijde recese.”

V pondělí generální ředitel JPMorgan Jamie Dimon řekl, že Federální rezervní systém bude možná muset letos zvýšit krátkodobé úrokové sazby více než čtyřikrát. „Je možné, že inflace je horší, než si lidé myslí. Mě osobně by překvapilo, kdyby to letos byl jen čtyřnásobný nárůst,“ řekl šéf JPMorgan.

Začátkem tohoto měsíce profesor financí na Wharton School of the University of Pennsylvania varoval před inflací a předpověděl, že Fed zvýší sazby „mnohokrát více, než trh očekává“.

Pokud jde o Bitcoin, Gundlach zdůraznil, že tato kryptoměna je „pro spekulanty“. S odvoláním na nedávné pohyby cen BTC uvedl:

“V současné době bych Bitcoin nedoporučoval… Možná byste ho měli koupit za 25 000 dolarů.”

Generální ředitel společnosti Doubleline poznamenal, že nikdy nevlastnil žádný Bitcoin a dodal: “To prostě nemám v DNA.”

Mohlo by vás zajímat: Kde koupit Bitcoin a kryptoměny

Originální článek Miliardář letos očekává recesi a nedoporučuje nákup Bitcoinu pochází z webu CryptoSvet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *