MicroStrategy bude mít nového generálního ředitele

Je za námi další čtvrtletí roku 2022 a společnosti přehodnocují výsledky, kterých bylo dosaženo. Bohužel některé vykázaly i několika milionové či miliardové ztráty, z čehož také nyní vyvozují následky. Jednou z těchto společností je i MickroStrategy. Jakých výsledků v druhém čtvrtletí společnost dosáhla a jaké má plány do budoucna to se dozvíte v dnešním článku.

Bitcoin a MicroStrategy

Společnost MicroStrategy se zabývá prodejem obchodního analytického a zpravodajského softwaru. V roce 2020 se však generální ředitel Michael Saylor rozhodl k rizikovému kroku, a to investovat kapitál získaný prostřednictvím půjček do bitcoinu. Bitcoin ale od té doby výrazně klesl a zároveň i druhé čtvrtletí letošního roku bylo pro bitcoin jedním z nejtěžších čtvrtletí od jeho založení v roce 2009. Jako jeden příklad za všechny je pokles z ceny 68 tisíc dolarů za bitcoin v listopadu 2021 na dnešních 24 tisíc dolarů za bitcoin.

Tento týden tak na základě výsledů z čtvrtletní zprávy, podle které MicroStrategy vykázala ztrátu ve výši 1,06 miliardy dolarů, oznámil Saylor, že příští týden odstoupí z funkce generálního ředitele. Jeho místo převezme současný prezident společnosti Phong Le, který tak bude vykonávat obě funkce zároveň. Saylorovi zůstávají nadále další dvě funkce – výkonný předseda a předseda představenstva.  Prioritou v těchto funcích bude pro něj zaměření se na dlouhodobou firemní strategii a bitcoin akvizice.

“Věřím, že rozdělení rolí předsedy představenstva a generálního ředitele nám umožní lépe sledovat naše dvě firemní strategie získávání a držení bitcoinů a růst našeho podnikání v oblasti podnikového analytického softwaru. Jako výkonný předseda se budu moci více zaměřit na naši strategii akvizice bitcoinů a související iniciativy v oblasti obhajoby bitcoinů, zatímco Phong bude zmocněn jako generální ředitel k řízení celkových firemních operací, “uvedl Saylor ve zprávě.

Originální článek MicroStrategy bude mít nového generálního ředitele pochází z webu CryptoSvet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *