Meta vydává dluhopisy v hodnotě 10 miliard dolarů, aby investovala do svých produktů Metaverse a dalších iniciativ

Společnost Meta podle zpráv plánuje vydat první sadu dluhopisů na financování nových investic a operací. Společnost bude prodávat dluhopisy ve výši 10 miliard dolarů, aby udržela zdravý peněžní tok a zpětné odkupy fondů, podle prohlášení dvou lidí, kteří o transakci věděli.

Meta vydává dluhopisy k financování nových investic

Meta, jedna z prvních společností, které se zapojily na metaverse jako součást svého hlavního obchodního modelu, se rozhodla k vydání dluhopisů, aby mohla nadále financovat část svých operací a udržovat zdravý volný peněžní tok. Podle zpráv od insiderů společnost vydá dluhopisy v hodnotě 10 miliard dolarů jako součást první nabídky tohoto druhu pro technologického giganta.

Operace, která se měla uskutečnit ve čtvrtek, se setkala s velkým ohlasem a investoři nabídli 30 miliard dolarů, aby využili tohoto kroku. Dluhopisy budou mít různé splatnosti, od pěti do 40 let, přičemž většina poptávky bude směřovat k těm druhým.

Podle prohlášení byla nabídka v práci poslední dva měsíce, přičemž Meta se ji rozhodla spustit poté, co v červenci zveřejnila svou nejnovější zprávu o výdělcích. Společnost získala uspokojivé hodnocení od různých agentur, od Moody’s získala hodnocení „A1“ a od S&P „rating AA“ a „stabilní“ výhled.

Vydání tohoto dluhopisu souvisí se zmenšováním volného cash flow, které společnost zaznamenala v posledním roce. Meta měla volný cash flow 4,45 miliardy dolarů, ve srovnání s 8,51 miliardami dolarů, které měla společnost před rokem. Zdroje uvedly, že cílem nabídky dluhopisů bude poskytnout společnosti větší prostor pro udržení financování části jejích operací, včetně jejích metaverse iniciativ.

Zapojení do sektoru Metaverse stojí společnost Meta mnoho finančních prostředků na výzkum a vývoj. Ve svém posledním výdělku společnost uvedla, že její metaverse jednotka, Reality Labs, dosáhla tržeb více než 400 milionů USD, ale zaznamenala ztráty ve výši více než 2,8 miliardy USD během 2. čtvrtletí 2022. Ani předpovědi nejsou dobré, společnost uznává, že Reality Labs budou ve třetím čtvrtletí nadále ztrácet peníze.

Meta také udělala určité kroky na prodejní straně rovnice, když zvýšila cenu své vlajkové lodi VR headsetu, Quest 2, o 100 dolarů, „aby mohla pokračovat v investicích do dlouhodobého posunu odvětví VR vpřed“.

Originální článek Meta vydává dluhopisy v hodnotě 10 miliard dolarů, aby investovala do svých produktů Metaverse a dalších iniciativ pochází z webu CryptoSvet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *