Meta, Microsoft a další společnosti se zaměřily na interoperabilitu metaverz

Meta, Microsoft a dalších 31 společností se spojilo a vytvořilo organizaci na podporu vytváření otevřených standardů týkajících se technologie Metaverse. Instituce s názvem Metaverse Standards Forum se zaměří na vytvoření standardů, aby každé z metaverz na internetu byl interoperabilní, což by v ideálním případě umožnilo těmto světům komunikovat.

Meta a Microsoft spoluzaložili Metaverse Standards Forum

Zatímco metaverzum je volný koncept, který si každá společnost buduje podle své vlastní vůle, někteří si myslí, že je důležité tyto jednotlivé světy propojit. To je důvod, proč se Meta, Microsoft a další společnosti, jako jsou Epic Games sešly, aby založily Metaverse Standards Forum, organizaci vytvořenou na podporu interoperability těchto metaverz.

Podle úvodního PR prohlášení:

Organizace se zaměří na pragmatické projekty založené na akcích, jako je prototypování implementace, hackathony, plugfesty a nástroje s otevřeným zdrojovým kódem, aby se urychlilo testování a přijetí standardů Metaverse a zároveň se vyvinula konzistentní terminologie a pokyny pro nasazení.

Fórum samo o sobě standardy nevytvoří. Organizace bude fungovat jako centrum pro sloučení různých organizací vyvíjejících standardy v oblastech, jako je mimo jiné VR, grafika a interakce.

Vytvoření takové skupiny je některými vnímáno jako prohlášení o shodě těchto společností o důležitosti vytváření otevřených standardů pro koncept Metaverse. O tom Neil Trevett, prezident Khronos, organizace, která je součástí skupiny, uvedl:

Sektor Metaverse spojí různé technologie, vyžadující konstelaci standardů interoperability, vytvořených a udržovaných mnoha normalizačními organizacemi.

Zatímco skupina uvádí, že se jedná o otevřenou organizaci, která je zdarma dostupná pro všechny zainteresované skupiny, existuje několik velkých jmen, která se ve skupině neobjevila. Například Apple, jedna z největších technologických společností na světě se zájmem o technologii VR a AR, se stále nepřipojila k fóru. Další významná herní metaverza, jako je Roblox, se také teprve musí připojit.

Podle některých odborníků to ukazuje, že i v případě organizace prosazující standardy na toto téma bude standardizace metaverz nebo skupiny světů tvořících metaverzum obtížným úkolem vzhledem k různorodosti společností, které budují platformy na to orientované.

Originální článek Meta, Microsoft a další společnosti se zaměřily na interoperabilitu metaverz pochází z webu CryptoSvet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *