Laser Digital hodlá uvést na trh nové investiční a obchodní produkty

Japonský bankovní gigant Nomura Holdings, Inc. představil svou novou dceřinou společnost Laser Digital, která bude mít sídlo ve Švýcarsku. Na co se přesně společnost zaměřuje a jaký je její první produkt? To se dozvíte v tomto článku.

Laser Digital a Švýcarsko

Nomura je globální skupina finančních služeb působící ve více jak 30 zemích a regionech po celém světě. Tento japonský gigant, který se stále snaží rozšiřovat své ambice v oblasti digitálních aktiv, v květnu letošního roku oznámil, že spustí novou společnost zaměřenou na kryptoměny. Společnost bude pomáhat institucionálním klientům diverzifikovat se do kryptoměn, nezaměnitelných tokenů a decentralizovaných financí. Jedná se o Laser Digital.

Laser Digital se podle vyjádření Nomura nejdříve zaměří na rizikový kapitál. Prvním produktem této krypto dceřiné společnosti, který bude uveden na trhu, bude Laser Venture Capital. Laser Venture Capital bude mít za cíl investovat do firem působících v oblasti digitálních financí, blockchainové infrastruktury a Web3. Dále se společnost hodlá zaměřit i na sekundární obchodování a investorské produkty, aby mohla v následujících měsících spustit další své služby.

Dceřinou společnost povede Steven Ashley jako předseda, což je bývalý šéf velkoobchodní divize Nomury a generálním ředitelem byl jmenován Jez Mohideen, který předtím působil na pozici globálního ředitele pro digitální technologie ve stejné divizi jako Ashley.

A proč si Nomura vybrala zrovna Švýcarsko jako své krypto centrum? Hlavním důvodem byl švýcarský regulační systém pro krypto a blockchain a také atraktivní talentový fond.

“Zůstat v čele digitálních inovací je pro Nomuru klíčovou prioritou. To je důvod, proč jsme spolu s naším úsilím o diverzifikaci našeho podnikání na začátku tohoto roku oznámili, že Nomura založí novou dceřinou společnost zaměřenou na digitální aktiva.” uvedl generální ředitel společnosti Nomura Kentaro Okuda ve svém prohlášení.

Originální článek Laser Digital hodlá uvést na trh nové investiční a obchodní produkty pochází z webu CryptoSvet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *