Kazachstán žádá krypto burzy, aby spolupracovaly s bankami

Kazachstán se stal jedním z největších kryptoměnových hubů na světě. Po zákazu těžby kryptoměn v Číně v loňském roce se krypto ekonomika země rozšířila poté, co se stala ideálním místem pro těžaře. Z tohoto důvodu vláda Kazachstánu zahájila pilotní fázi s cílem povzbudit vybrané místní banky, aby spolupracovaly s licencovanými burzami kryptoměn.

Kazachstán žádá burzy, aby spolupracovaly s bankami

Kazašská vláda schválila pokyny, které povedou pilotní program, který podpoří spolupráci mezi některými předními finančními institucemi a licencovanými burzami kryptoměn v zemi.

V oznámení bylo uvedeno, že burzy kryptoměn licencované Komisí pro regulaci finančních služeb mohou otevírat bankovní účty a vyhledávat finanční služby u vybraných bank v Kazachstánu.

Pilotní fázi vytvořila speciální pracovní skupina složená ze zástupců vládních agentur. Ve skupině byli někteří zástupci centrální banky Kazachstánu, ministerstva pro digitální rozvoj a různých agentur a sdružení zastupujících finanční sektor.

Pilotní program poběží do konce roku. V případě úspěchu země upraví stávající regulační rámec a vytvoří robustnější, který podpoří růst místního sektoru kryptoměn.

Kazašská vláda aktivně prosazuje přátelský regulační rámec pro kryptoměnový průmysl. Současný pilotní program vychází z plánů vytvořených v roce 2021. Tehdy vláda uvedla, že program poběží jeden rok a umožní vládě provést analýzu nákladů a přínosů trhu s kryptoměnami.

Partnerství mezi bankovním sektorem a sektorem digitálních aktiv je součástí snahy kazašské vlády přilákat více obchodů s kryptoměnami. Země dosud přitahovala těžaře BTC, ale nyní zkoumá další oblasti.

Kazašský ministr pro digitální rozvoj Bagdat Musin uvedl, že „odvětví kryptoměn není jen těžba, ale zahrnuje také kryptoměny, digitální měny, digitální peněženky a další blockchainové technologie. Jde o průmysl, který stejně jako jiná odvětví může pracovat pro dobro země a prospívat naší ekonomice.“

Kazachstán v současnosti podporuje aktivity těžby kryptoměn. Musin řekl, že země potřebuje rozšířit své průmyslové příjmy tím, že využije dohody s vytěženými kryptoměnovými aktivy. Řekl, že tento krok pomůže zemi dosáhnout další fáze fintech zdatnosti.

Originální článek Kazachstán žádá krypto burzy, aby spolupracovaly s bankami pochází z webu CryptoSvet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *