Jak jsou kryptoměny kontrolovány a hodnoceny před uvedením na burzu Coinbase?

Teprve nedávno byl zatčen bývalý zaměstnanec Coinbase pro podezření z obchodování zasvěcených osob. Nyní má kryptoburzu prošetřit americký finanční regulátor SEC. Obvinění: prodej neregistrovaných cenných papírů.

Paul Grewal, hlavní právní ředitel Coinbase, obvinění popřel a uvedl: „Jsme přesvědčeni, že náš přísný proces due diligence – proces, který SEC již přezkoumal – drží cenné papíry mimo naši platformu.“ V USA stále probíhá spor o to, které coiny a kryptotokeny by měly být považovány za komodity nebo cenné papíry.

Hodnocení Krypto-Ass atd

V jednom rozhovoru s podcasterem Lexem Fridmanem šéf Coinbase Brian Armstrong popisuje, jak jsou kryptoměny kontrolovány a hodnoceny před uvedením na burzu.

V zásadě máme kontrolu legitimitu. Kontrolujeme: „Myslíme si, že se jedná o cenné papíry? Pokud ano, nemůže být uveden na Coinbase. A kvůli tomu procházíme velmi přísným procesem. Se současnými zákony ve Spojených státech to není možné.

Devětatřicetiletý muž se také zabýval otázkou bezpečnosti a vysvětluje: „Pak se podíváme na kybernetickou bezpečnost kryptoaktiv. Myslíme si, že je ve smart kontraktu chyba nebo že by s ní mohl někdo manipulovat bez svolení zákazníka? Opět, pokud ano, nemůže být uvedena na Coinbase.

Generální ředitel přirovnává tento proces k hodnocení hvězdičkami při nakupování na internetu: „Je to jako na Amazonu nebo tak, kde produkt může mít tři nebo pět hvězdiček, ale pokud začne dostávat jednu hvězdičku trvale, je pravděpodobně podvodný nebo nefunkční nebo tak něco a možná ho Amazon odstraní. Chcete nechat trh, aby rozhodl, o jaké věci jde,“ vysvětluje.

Umožněte inovace, odhalte podvody

Když byl Armstrong dotázán na podvody, uvedl několik varovných signálů, na které by se mělo obzvlášť dávat pozor. Ověřte si například zakladatele příslušné kryptoměny a podívejte se zblízka na tokenomiku. Zároveň se ujistěte, že žádný ze zasvěcených nevlastní příliš mnoho mincí nebo tokenů v oběhu.

„Chceme umožnit inovace v této oblasti, ale nedovolit nikomu, aby zpomalil pokrok tohoto odvětví podvodnými činnostmi.“

Originální článek Jak jsou kryptoměny kontrolovány a hodnoceny před uvedením na burzu Coinbase? pochází z webu CryptoSvet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *