Jack Dorsey vytvořil fond pro pravní ochranu Bitcoinu, který bude bojovat proti “Satoshi Nakamotovi”

Jack Dorsey, zakladatel Twitteru a CEO společnosti Block, zakládá “Bitcoin Legal Defense Fund” (fond pro pravní ochranu Bitcoinu) v reakci na rychle postupující právní kampaň Dr. Craiga Wrighta.

Mohlo by vás zajímat: Kde koupit Bitcoin a kryptoměny

Fond pro pravní ochranu Bitcoinu

Návrh zpracovali Dorsey, Alex Morcos z Chaincode Labs a profesor Martin White, zřejmě tři členové správní rady fondu. Samotné znění návrhu odhaluje, že existuje pouze jeden druh právních bitev, o které má Dorsey zájem – ty, které chrání BTC:

„Bitcoin Legal Defense Fund je neziskový subjekt, jehož cílem je minimalizovat právní nepříjemnosti, které odrazují vývojáře softwaru od aktivního vývoje Bitcoinu a souvisejících projektů, jako je Lightning Network, protokoly ochrany osobních údajů Bitcoinu a podobně.“

Craig Wright zažaloval hlavní vývojáře Bitcoinu poté, co ztratil jmění kvůli hacku, tvrdil, že došlo k porušení povinnosti správce a dodal, že malý tým lidí ovládá bitcoinovou síť a má povinnost chránit uživatele a pomáhat získat tokeny ztracené kvůli krádeži.

Prohra vývojářů by v tomto případě mohla mít na kryptoměnu mrazivý účinek, což je pravděpodobně důvod, proč Dorsey řekl, že nový fond „převezme koordinaci stávající obrany“.

Návrh je v souladu s postojem Jacka Dorseyho vůči Bitcoinu a konkrétně Dr. Craigu Wrightovi. Založení fondu přichází po dřívějším založení Crypto Open Patent Alliance (COPA). COPA původně Dorsey charakterizoval jako kauzální anti-patentovou soudní skupinu, ale od svého založení téměř před rokem Aliance ještě neudělala nic jiného, ​​než že se postavila proti nároku Dr. Wrighta na white paper o Bitcoinu. Aliance se skládá téměř výhradně z nejznámějších obránců BTC a otevřených kritiků Wrighta.

Fond, který již určil svůj první cíl (Wrighta a Tulip Trading) nevybírá žádné peníze. Vzhledem k tomu, že fond tvoří pravděpodobně pouze Dorsey, Morcos a White, oznámení se zdá být méně o zřízení jakéhokoli univerzálního fondu pro bezmocné obžalované, ale spíše o tom, že miliardy Jacka Dorseyho budou zpřístupněny každému, kdo čelí Dr. Wrightovi u soudu. V oznámení stojí, že žaloby a obžalovaní, které se fond rozhodne hájit, jsou zcela na uvážení tříčlenné správní rady.

Načasování oznámení je pravděpodobně zčásti reakcí na rostoucí seznam právních vítězství Craiga Wrighta, jako je například výhra z minulého měsíce nad Irou Kleimanem, který se pokoušel argumentovat, že jeho zesnulý bratr hrál roli ve vynálezu Bitcoinu. Porota tento argument odmítla a uvedla, že vynález byl pouze Wrighta.

Nenechte si ujít naše video: Jak obchodovat na Binance – návod

Originální článek Jack Dorsey vytvořil fond pro pravní ochranu Bitcoinu, který bude bojovat proti “Satoshi Nakamotovi” pochází z webu CryptoSvet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *