Investoři žalují Kim Kardashian a Floyda Mayweathera kvůli kryptopodvodu

Kim Kardashian a profesionální boxer Floyd Mayweather v současnosti čelí žalobě kvůli údajnému kryptopodvodu. Krypto investoři žalovali Kardashian a Mayweathera za propagaci krypto aktiva EthereumMax, které se zdá být schématem „pump and dump“. Skupinová žaloba obviňuje celebrity z umělého navyšování ceny.

Mohlo by vás zajímat: Kde koupit Bitcoin a kryptoměny

Kim Kardashian a Floyd Mayweather čelí žalobě za propagaci kryptoměny EthereumMax

Americké celebrity propagovaly EthereumMax na sociálních sítích, čímž ovlivnily jejich miliony followerů. Nyní investoři tvrdí, že je Kardashian a Mayweather uvedli v omyl při propagaci uvedeného kryptoaktiva. Minulý týden byla u amerického okresního soudu pro centrální okres Kalifornie podána hromadná žaloba.

Podle žaloby promotéři spolupracovali s EthereumMax na umělém navyšování ceny aktiva. Influenceři dosáhli umělé inflace tím, že ve svých příspěvcích na sociálních sítích uváděli „nepravdivá nebo zavádějící prohlášení“.

Minulý rok Kardashian zveřejnila na svém Instagramu příspěvek o EthereumMax, čímž přilákala pozornost svých 278 milionů sledujících. Stalo se tak, když se kryptoměny stávaly mainstreamovějšími a několik celebrit hovořilo o přijetí kryptoměn. V propagačním příspěvku na Instagramu Kardashian napsala:

“Věnujete se kryptoměnám? Toto není finanční rada, ale sdílení toho, co mi moji přátelé právě řekli o tokenu Ethereum Max.“

Influencerka přidala do příspěvku hashtag #ad, což naznačuje, že byla placena za propagaci kryptoměny.

Floyd Mayweather propagoval EthereumMax ve svém boxerském zápase s Loganem Paulem. Podle žaloby mohli fanoušci zaplatit za vstupenky na akci pomocí této kryptoměny, což podpořilo objem obchodů. Sportovec také podpořil EthereumMax na konferenci Bitcoin 2021, která se konala v Miami. Navzdory tomu, že se jednalo pouze o bitcoinovou událost, Mayweather a jeho tým měli na sobě trička EthereumMax a celebrita bagatelizovala důležitosti BTC.

Investoři v žalobě napadli akce celebrit s tím, že Ryan Huegerich a další, kteří koupili EthereumMax, přišli o své investice.

EthereumMax se mezi začátkem června a současností propadl asi o 97 %, takže někteří investoři jej označují za typické schéma „pump and dump“. Dále žaloba uvedla, že EthereumMax „nemá žádné spojení“ s Ethereem. Soudní spor tvrdí, že značka tokenu klame nevinné investory, aby věřili, že EthereumMax souvisí se sítí Ethereum.

Mluvčí projektu EthereumMax však obvinění, že kryptoměna je podvod, odmítl. Podle mluvčího je žaloba „prošpikována dezinformacemi“. Zástupce dodal:

„Tento projekt se pyšní tím, že je jedním z nejtransparentnějších a nejkomunikativnějších projektů v sektoru kryptoměn. Popíráme obvinění a těšíme se, až pravda vyjde najevo.”

Nenechte si ujít naše video: Jak obchodovat na Binance – návod

Originální článek Investoři žalují Kim Kardashian a Floyda Mayweathera kvůli kryptopodvodu pochází z webu CryptoSvet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *