Indikátor naznačuje nový býčí růst Bitcoinu, říká obchodník, který předpověděl pokles v roce 2021

Analytik známý jako Dave the Wave, který předpověděl pokles ceny Bitcoinu (BTC) v roce 2021, se nyní ubírá opačnou cestou. Podle Davea jeden indikátor naznačuje další zhodnocení ceny.

Tento indikátor naznačuje nový růst Bitcoinu

Tento indikátor se nazývá pohyblivá průměrná divergence / konvergence (MACD) a má solidní výsledky. Dave poukazuje na to, že stejný ukazatel odhadoval 300% zhodnocení BTC v roce 2019, což se skutečně stalo.

„Naposled, když se týdenní MACD BTC překřížil, po delší korekci na současné úrovně, došlo k prudkému zotavení,“ říká analytik.

V tomto ohledu MACD provedl tento crossover v roce 2019, kdy měl BTC hodnotu kolem 6 000 USD. A o pár měsíců později kryptoměna prolomila své historické maximum a překonala 20 000 dolarů.

Zdroj: Dave the Wave/Twitter.
Zdroj: Dave the Wave/Twitter.

O MACD

MACD je trendový indikátor hybnosti, který znázorňuje vztah mezi dvěma klouzavými průměry aktiva. Většina obchodníků používá indikátor k identifikaci zvratů trendu a vědí, kde vstoupit nebo opustit.

V současné době se mnoho obchodníků obává nejistot makroekonomického scénáře, zejména cenové inflace. Dave však tvrdí, že BTC nemusí být těmito faktory ovlivněn tak, jak si trh myslí.

To znamená, že analytik říká, že kryptoměna nadále sleduje nezávislou cestu, bez korelací. A pro ilustraci ukazuje body řady minim a maxim v akci ceny BTC. „BTC si dělá, co chce, navzdory ‚makru‘,“ zdůrazňuje.

Zdroj: Dave the Wave/Twitter.
Zdroj: Dave the Wave/Twitter.

Dokonce i při dlouhém medvědím pohybu se BTC krátkodobě zvyšuje, když se MACD kříží.

Předpověď korekce

V dubnu, kdy měl BTC hodnotu kolem 40 000 USD, Dave The Wave poukázal na to, že kryptoměna klesne na úroveň 20 000 USD. Když došlo ke korekci, BTC dosáhl minima 18 700 USD.

“Nepochybně nepopulární graf, ale bylo by ode mě jako analytika nedbalé, kdybych nezveřejnil to, co by mohlo být reálnou možností, s ohledem na to, že technická analýza je řízením rizik pro obě strany,” řekl.

Originální článek Indikátor naznačuje nový býčí růst Bitcoinu, říká obchodník, který předpověděl pokles v roce 2021 pochází z webu CryptoSvet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *