Hodí někdo Zipmex záchranné lano?

Minulý týden oznámila společnost Zipmex, že nezvládá velmi volatilní tržní podmínky, a proto přistupuje k zásadnímu kroku, a to omezení možnosti výběrů. Dnes jak se zdá, se společnosti Zipmex možná blýská na lepší časy. Že by se jí někdo pokusil hodit záchranné lano? To se dozvíte v tomto článku.

Našel Zipmex svého spasitele?

Kryptoměnová burza Zipmex, se sídlem v Singapuru, jejíž hlavní činností je obchodování s kryptoměnami a poskytování investičních služeb pro trhy Austrálie a vybraných zemí Asie. Společnost byla založena v roce 2018 a o tři roky později získala formou investice od Bank of Ayudhya 41 milionů dolarů. Ovšem nepříznivé podmínky krypto zimy dolehly i na Zipmex, a ten tak minulý týden oznámil, že pozastavuje možnost výběrů. Tato platforma je zatím poslední, která ohlásila finanční problémy vyplývající z vyhlášení ochrany před věřiteli podle kapitoly 11 společnostmi Babel Finance a Celsius Network Ltd. Společnost má ve finanční expozici 48 milionů dolarů u Babel Finance a 5 milionů dolarů u Celsius Network.

Finanční expozice/Financial Exposure – je částka, kterou může investor ztratit, pokud daná investice selže

Dnes však situace okolo společnosti začíná vypadat mnohem příznivěji. Společnost na svém Twitter účtu oznámila, že obnovila možnost výběrů, ale jen z peněženky Trade až do odvolání. Následně na to se vyrojily spekulace, že společnost zvažuje nabídku pomoci od blíže nespecifikované investiční společnosti. Zároveň Zipmex oznámila, že začíná pracovat na zlepšení své hospodářské stability a obnovení důvěry klientů. Proud Limpongpan, marketingová ředitelka, však odmítla říct více k těmto jednáním s odvoláním na doložku o mlčenlivosti.

Originální článek Hodí někdo Zipmex záchranné lano? pochází z webu CryptoSvet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *