Harmony odhalil “zajímavý” plán na odškodnění uživatelů, kteří přišli o finanční prostředky při hackerském útoku

Téměř měsíc poté, co utrpěl útok, který způsobil krádež 100 milionů dolarů v kryptoměnách, vydal protokol Harmony dva plány na vrácení peněz svým uživatelům. Žádné z řešení však uživatelskou komunitu nepotěšilo.

Jedno z těchto řešení vzbudilo největší kontroverzi, protože poskytuje hard fork na síti Harmony. Vývojáři zároveň navrhli vydat 4,97 miliardy nativních síťových tokenů ONE a distribuovat je členům komunity.

Druhá možnost počítá s vrácením 50 % a dalším vydáním 2,48 miliardy ONE a také komunitu nepotěšila. I tak si uživatelé budou moci vybrat mezi dvěma návrhy od 1. srpna.

Komunita Harmony je nespokojena s výběrem

Poté, co k útoku došlo, strávil tým Harmony téměř měsíc bez jakékoli odpovědi uživatelům. Teprve v úterý tým představil prostřednictvím publikace na fóru projektu dva návrhy na vrácení peněz .

Za prvé, vývojáři odmítli myšlenku úplného a okamžitého vrácení ukradených finančních prostředků. Podle týmu měl útok velký dopad na hotovost protokolu, což znemožnilo vrácení peněz v krátkodobém horizontu. V tomto smyslu oba návrhy odhadují dobu tří let pro odškodnění zákazníků poškozených útokem. Hlavní rozdíl mezi nimi je v tom, že jeden navrhuje vrácení peněz v plné výši, zatímco druhý vrací pouze 50 % prostředků.

První možnost vrátí 100 % ukradených prostředků během tří let. Za tímto účelem Harmony navrhuje vydat 4,97 miliardy ONE, nativního tokenu Harmony. Tedy vydání 138 milionů tokenů měsíčně. Na druhou stranu druhá možnost předpokládá menší emisi tokenů: 2,48 miliardy ONE, rovněž po dobu tří let. V tomto případě měsíční emise odpovídá 69 milionů ONE..

Stručně řečeno, uživatelé Harmony se ocitli ve zvláštní pozici, když si musí vybrat mezi těmito dvěma možnostmi. Buď dostanou plnou částku, ale s největší pravděpodobností token hodně zlevní. Druhá možnost má naopak menší „inflaci“ ONE, ale má pouze částečnou úhradu.

Podle článku hackerský útok způsobil velkou „akumulaci špatných úvěrů“ v několika protokolech decentralizovaných financí (DeFi), na kterých se Harmony podílí.

Vývojáři obvinili obchodníky z toho, že využili situace k tomu, aby si půjčili ONE bez úmyslu je vrátit. Tato situace vedla k velké ztrátě likvidity v důsledku vyčerpání dodavatelských zdrojů. Tým také zdůvodnil použití emise k úhradě uživatelů tím, že to myslí „v zájmu dlouhověkosti a blahobytu projektu“. Podle publikace nedojde k vrácení peněz najednou, „aby se předešlo narušení trhu“, jako je pokles ceny ONE.

Hlasování mezi blátem a louží má začít 1. srpna a do té doby bude pravděpodobně horkým tématem.

Originální článek Harmony odhalil “zajímavý” plán na odškodnění uživatelů, kteří přišli o finanční prostředky při hackerském útoku pochází z webu CryptoSvet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *