FTX dostala zelenou k provozování kryptoburzy v Dubaji

Jak jedno staré pořekadlo praví “Když nastanou špatné časy, můžete buď sedět v koutě a čekat co se stane, anebo z dané situaci dostat co nejvíc”. A to je případ i jednoho z velkých krypto hráčů, který nelenil a snažil se dostat z nepříznivé krypto zimy co nejvíce. O koho se jedná a co se mu povedlo se dozvíte v tomto článku.

FTX a jeho rozšiřování

Zatímco některé krypto společnosti se “perou” s nepříznivými podmínkami na trhu, zdá se, že FTX z toho těží maximum. Společnost velmi aktivně investuje hlavně do společností, které se potýkají s finančními problémy. Nedávno například podepsala smlouvu s opcí s BlockFi, na základě které ji poskytla několikaset milionový úvěr. Minulý týden se pro změnu objevily informace, že by FTX mělo jednat o koupi podílu v Bithumb s Vidente. Nebojí se ani investic do kryptoburz, například v únoru koupila japonskou kryptoburzu Liquid Group. Teď přišla společnost s dalším oznámením a tím je, že byla plně schválena k provozování své burzy a clearingového domu v Dubaji.

Dubaj si společnost vybrala hlavně proto, že emirát Perského zálivu velmi aktivně prosazuje své plány na rozvoj sektoru digitálních aktiv. FTX zde hodlá nabízet regulované kryptoderivátové produkty a obchodní služby institucionálním investorům a zároveň s tím bude i provozovat trh s nezaměnitelnými tokeny a poskytovat službu úschovy. Služby budou nabízeny FTX Exchange FZE, což je dceřiná společnost divize FTX v Evropě a na Středním východě.

“Naše licence se rozšiřuje i na maloobchodní zákazníky, nicméně bude to postupné rozšiřování, abychom zajistili, že budeme přistupovat k maloobchodnímu trhu v souladu s pokyny stanovenými regulačním úřadem pro digitální aktiva.” řekl Balsam Danhach, generální ředitel FTX pro Střední východ a severní Afriku.

Originální článek FTX dostala zelenou k provozování kryptoburzy v Dubaji pochází z webu CryptoSvet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *