Evropský regulátor cenných papírů ESMA se snaží získat data o kryptotransakcích

Evropský orgán pro cenné papíry a trhy (ESMA) se připravuje na zavedení přísnějšího dohledu nad transakcemi souvisejícími s kryptoměnami. Agentura nyní hledá dodavatele obchodních dat, protože monitorování hlavních účastníků trhu spadá do její odpovědnosti.

ESMA spouští veřejné zakázky pro poskytovatele kryptoměnových obchodních dat

Veřejné výběrové řízení naznačilo, že dozorčí orgán Evropské unie pro cenné papíry, ESMA, se připravuje na zvýšení kontroly transakcí zahrnujících kryptoměny. V úterý, úřad zahájil první řízení pro dodavatele obchodních údajů o kryptotransakcích včetně spotových obchodů a derivátů, uvedla agentura Reuters.

Tento krok přichází poté, co se instituce EU dohodly na návrhu na komplexní regulaci prostoru digitálních aktiv známého jako balíček Markets in Crypto Assets (MiCA). Zatímco podle legislativy budou menší společnosti získávat licence od národních regulátorů, ESMA bude mít na starosti monitorování větších hráčů v sektoru „Divokého západu“, jak to popsali někteří úředníci. V oznámení regulátor podrobně uvedl:

Pokrytí by mělo zahrnovat všechny hlavní burzy a kryptoaktiva, aby poskytovalo spravedlivé zobrazení prostředí kryptotrhu.

Zpráva dále poznamenává, že regulační orgány po celém světě používají údaje o transakcích k identifikaci zneužívání trhu, zjišťování, kdo stojí na každé straně transakce, a hledání riskantního nahromadění pozic, které by mohly podkopat trhy.

Oznámení ESMA zdůraznilo, že údaje by měly být k dispozici denně. Regulační orgán mít také přístup ke knihám objednávek, kde bude moci vidět spready a likviditu napříč burzami a obchodními páry, a to jak ve fiat, tak v kryptoměnách. Kontrakt na tyto služby by neměl mít hodnotu vyšší než 100 000 EUR (101 000 USD).

Legislativa MiCA označuje Evropský úřad pro cenné papíry a trhy za předního strážce kryptoměn v 27 členném bloku národů s určitými pravomocemi, které jsou větší než pravomoci národních regulátorů. ESMA bude mít také odpovědnost za určení rozsahu zákona týkajícího se různých kryptoaktiv.

Originální článek Evropský regulátor cenných papírů ESMA se snaží získat data o kryptotransakcích pochází z webu CryptoSvet.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *